ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Extraligové ohlasy

Kouč Výborný: Postup z předkola je pro nás malým titulem

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Přestože se hokejisté Mladé Boleslavi dostali zatím jen do čtvrtfinále play-off díky úspěchu v předkole proti Plzni, zažívají Středočeši a jejich fanoušci pohádku. Místo "obvyklé" a mnohými předpovídané baráže si nyní zahrají minimálně čtyři duely proti vítězi základní části Třinci, jenž je hlavním favoritem na titul. Výrazný podpis pod tímto úspěchem zanechávají trenér František Výborný a útočník David Výborný, jeho syn a zároveň kapitán týmu.

František Výborný
František Výborný

"Jsme moc rádi, že jsme mohli divákům tady dopřát nejen play-out a baráž, ale aby si ti pořádně zařvali i v předkole play-off, které je pro nás takovým malým titulem," řekl trenér Výborný. "Mladá Boleslav má hokej přes 100 let, ale ještě nebyla v play-off. Teď sem fanouškům přinášíme minimálně další dvě utkání čtvrtfinále," připomněl Výborný.

"Jsem rád, že jsme ze sebe sundali tu nálepku barážového klubu. To BK v našem názvu k tomu vybízí, ale podle mého názoru je to takové urážlivé a hanlivé, i když sem člověk jede jako soupeř, což pamatuji ještě z působení v Českých Budějovicích. Už tehdy mi to vadilo," zavzpomínal Výborný.

Plzeň byla favoritem série a on sám si myslí, že si Mladou Boleslav i přála. "Protože v základní části byla ve vzájemných zápasech lepší. Ale my jsme se postupně zvedali, kluci se přes všechna různá zranění semknuli, šli jsme nahoru a teď jsme to s Plzní potvrdili. Je k tomu potřeba i štěstí, ale myslím, že jsme mu šli naproti," domnívá se trenér Výborný.

Západočechům citelně chyběl Ondřej Kratěna. "Léta jsem ho měl v týmu, takže vím, co takový hráč pro mužstvo znamená. I to byl určitě jeden z faktorů na jazýčku vah," myslí si Výborný.

"Plzeň má mladý tým a podle mého názoru to v Plzni dělají dobře. Po titulu se mužstvo rozešlo, zůstalo pár zkušených hráčů, ale s jinými se museli rozloučit. Jsou tam mladí hráči a budují nový tým. A když to udrží pohromadě, tak zase za dva, tři roky budou útočit na ty nejvyšší příčky," předpověděl František Výborný.

"Zápas byl vyrovnaný. Bylo to vyhrocené, Plzeň hrála tvrdě, ale nebyla zákeřná. Nám se ale teď doma prostě daří. Otočilo se to ve srovnání se začátkem sezony, kdy to bylo špatné. Chtěli jsme z naší arény udělat od začátku nedobytný hrad, ale týmy si sem půl sezony jezdily minimálně pro dva body," připomněl David Výborný.

Za klíčové považuje, že se Bruslařskému klubu podařilo uhrát jeden zápas venku. "A nám se to povedlo hned v tom prvním utkání, čímž si myslím, že jsme tu Plzeň zaskočili. Sami sobě jsme dokázali, že se s nimi dá hrát. A doma jsme to pak potvrdili dvěma výhrami," řekl kapitán Středočechů.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Ml. Boleslav - Plzeň

Na okamžité oslavy prý však nebude prostor. "Každý si asi doma dáme pivo nebo víno, ale nějaká velká oslava teď nebude, protože se hraje v pátek a ty čtyři zápasy nás docela vyšťavily," přiznal David Výborný.

Třinec bude ve čtvrtfinále obrovským favoritem. "Budeme se je snažit potrápit a minimálně alespoň jeden zápas vyhrát. Šance Třince jsou určitě větší, my si to ale užijeme a teď už nemáme vůbec co ztratit. Plzeň jsme také chtěli potrápit a podařilo se nám přes ni postoupit," pousmál se čtyřicetiletý forvard.

"Jdeme na Třinec, který má před sebou jediný cíl, jímž je titul. Jednoduché to nebude, ale my jsme při zemi a budeme se snažit jim to maximálně ztížit," ujistil František Výborný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.