ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
PŘEDKOLO PLAY-OFF EXTRALIGA

Plzeň se musí obejít bez Johnsona. Za faul dostal trest na tři zápasy

Velikost textu:

Praha – Nicholas Johnson už do předkola play-off extraligy nezasáhne. Plzeňský útočník dostal za faul na Jana Holuba z Mladé Boleslavi v sobotním utkání trest na tři zápasy. Osmadvacetiletý Američan bude Indiánům poprvé chybět již ve čtvrtém utkání série na ledě Mladé Boleslavi, která vede 2:1 na zápasy.

Nicholas Johnson z Plzně (vpravo) v utkání proti Mladé Boleslavi
Nicholas Johnson z Plzně (vpravo) v utkání proti Mladé Boleslavi

Johnson fauloval Holuba v 15. minutě duelu a rozhodčí Roman Mrkva s Robinem Šírem jej vyloučili na dvě minuty za napadení. Disciplinární komise mu dnes přidala dodatečný trest, po kterém je jasné, že rodák z Windsoru do předkola již nezasáhne. V případě, že Plzeň postoupí do čtvrtfinále, vynechá i první utkání další série.

Předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě uvedl, že Johnson sice atakoval Holuba ve chvíli, kdy byl v držení puku, ale v rozporu s pravidly.

"Těsně před zákrokem, vedeným ve vysoké nájezdové rychlosti a mimo zorný úhel protihráče, se hráč s cílem dosažení jeho vyšší intenzity odrazil, takže dostal rameno na úroveň hlavy protihráče a prokazatelně ho zasáhl do oblasti hlavy a krku," uvedl Holý, podle kterého si musel být plzeňský útočník vědom, že může soupeře vážně zranit. Holub utkání nedokončil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.