ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
NHL

Jágr: Přál bych si dát gól, ale hlavní je, že jsme vyhráli

Velikost textu:

Sunrise (USA) - Ačkoliv Jaromíra Jágra po premiéře v novém dresu mrzelo, že se mu nepodařilo bodově prosadit, i tak byl spokojený. Florida porazila Buffalo a zůstává v boji o play-off. Výkon Jágra ocenil i trenér týmu Gerrard Gallant.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Samozřejmě bych si přál dát gól, ale na tom nezáleží. Hlavní je, že jsme vyhráli," prohlásil Jágr. "Měl jsem novou motivaci. Když přijdete do nového týmu, vždy chcete, aby byl první zápas vítězný. Takže jsem šťastný, že se nám to povedlo," pochvaloval si.

Na ledě celkem strávil 17 minut a devět sekund. To je nejvíce od konce ledna, kdy v dresu Devils odehrál přes 18 minut proti Pittsburghu. Do statistik se sice nezapsal, v součtu s předchozím působištěm už podeváté za sebou vyšel naprázdno, což dosud během kariéry v NHL nezažil, ale byl na ledě u dvou přesilovkových gólů Brandona Pirriho ve druhé třetině, jimiž Panthers smazali dvoubrankové manko z prvního dějství.

Trenér Gerard Gallant o Jágrově výkonu: "Byl vynikající. Dnešní zápas byl dobrým příkladem toho, že s ním je náš tým silnější. Už jenom tím, že byl na ledě. Díky němu mají ostatní hráči více prostoru, protože soupeř se soustředí hlavně na Jágra. Žádný tým ho nechce mít nepokrytého. On celkově dělá váš tým silnějším a dodává mu hodně sebevědomí."

Český útočník nastoupil v první formaci po boku dvou mladíků, devatenáctiletého finského nováčka Aleksandera Barkova a o dva roky staršího Kanaďana Jonathana Huberdeaua. A na jejich výkonu ani nebylo příliš znát, že spolu předtím neabsolvovali jediný trénink. "Jsou to dobří hráči," pochválil nové parťáky Jágr.

"Hodně mi to dnes ulehčili. Strávili jsme spoustu času v útočném pásmu. Já naskočil rovnou do zápasu, myslel jsem si, že se budu cítit mnohem hůř, protože v poslední době jsem toho moc neodehrál. Ale protože jsme byli tak často v útoku a měli puk pod kontrolou, bylo to pro mě jednodušší. A tihle kluci to s pukem umí. Jenom musíme začít dávat góly," konstatoval Jágr.

Jaromír Jágr v dresu Floridy
Jaromír Jágr v dresu Floridy

Hned po premiéře ale nechtěl dělat unáhlené závěry. "Po jednom utkání nelze soudit. Máme v týmu hodně opravdu šikovných kluků, kteří navíc skvěle bruslí. A já pořád cítím, že u mantinelů i na přesilovkách můžu hrát proti komukoliv," vyzdvihl Jágr, v čem by měl být díky své velké síle a mimořádnému krytí kotouče pro tým nejprospěšnější.

Přiznal rovněž, že přesun na Floridu bere jako další výzvu v kariéře. "Mám spoustu zkušeností, v součtu s působením v Evropě jsem odehrál možná nejvíc zápasů, co kdy jaký hráč odehrál. A tady je tolik mladých hráčů, kterým snad nějak budu moci pomoct. To je vzrušující. Je to trošku jako nový život. Ve svém věku toho o hokeji vím hodně, jenže některé věci už provést na ledě nedokážu. Ale můžu je naučit udělat tyhle mladé, protože pořád mají rychlé nohy a ruce," našel si Jágr poslání.

Do haly Jágr dorazil dvě a půl hodiny před zápasem, takže ještě neměl moc času s novými spoluhráči mluvit. "Byl jsem trochu zastrašený už jen z toho, když jsem ho viděl. Ale na střídačce mi pár věcí řekl. Myslím, že to bude dobrý učitel, kterého se vyplatí poslouchat," nechal se slyšet Huberdeau. "Je to hvězda, vítěz Stanley Cupu, pamatuji si, jak jsem ho sledoval, když ještě v Pittsburghu hrával s Mariem Lemieuxem. Pokud s ním budeme hrát v lajně, myslím, že nám to s Barkovem hodně dá," věří Huberdeau.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.