ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
OHLASY 49. KOLA EXTRALIGY

Specialista na Pardubice Buchtele: Nevím, čím to je, ale jsem za to rád

Velikost textu:

Praha – Čtyřikrát se letos Jan Buchtele postavil se Spartou proti Pardubicím a hned ve třech případech si do statistik proti bývalému klubu připsal branku. A právě jeho gól byl důležitým při obratu Pražanů, kteří nakonec vyhráli 2:1. "Doufal jsem, že mi to tam spadne. Jsem za to určitě rád," řekl sparťanský útočník, jenž si uvědomoval, že se vítězství jeho celku nerodilo vůbec lehce.

Jan Buchtele (vpravo) slaví s Jaroslavem Hlinkou vstřelenou branku Sparty
Jan Buchtele (vpravo) slaví s Jaroslavem Hlinkou vstřelenou branku Sparty

"Měli jsme určitě více šancí, ale moc jsme jich neproměnili," uznal Buchtele. "Jsme rádi, že jsme ubránili oslabení. Bylo z toho vydřené vítězství, měli jsme tam přitom dost šancí na to, abychom to navýšili. Bylo vidět, že Pardubice hrály na ten bod a alespoň ten jeden si chtěly odvézt, přehrávali jsme je," doplnil Buchtele.

Těsná a vydřená výhra však mnohdy potěší více než jednoznačné vysoké vítězství. "Určitě je cenné, že jsme to dokázali urvat o gól, protože takové zápasy v poslední době připadaly našim soupeřům. Jsme rádi, že jsme to tentokrát překlopili na naši stranu," podotkl Buchtele.

Sám neproměnil několik šancí, ale přesto dal proti svému bývalému klubu opět gól, jež mu parádní přihrávkou naservíroval Daniel Přibyl. Trefil se tak ve třech ze čtyř vzájemných utkání v rámci základní části.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Pardubice

"Nevím, čím to je, ale jsem za to určitě rád. Doufal jsem, že mi to tam spadne. Byla to dobře sehraná přesilovka; 'Příba' mě krásně našel a já už to pak neměl moc těžké. Klobouk dolů před tou jeho nahrávkou, ta měla oči," ocenil Buchtele.

Pardubice by mohli sparťané potkat i v play-off. "Víme, jak se to tam pohybuje, ta mužstva okolo čtvrtého až šestého místa, ale sotva si můžeme nějak vybírat. Ani s ohledem na osobní statistiky proti nim o tom nechci moc přemýšlet, je to jedno, na koho narazíme. Určitě nebudeme v tomto směru nějak taktizovat, to se nevyplácí," řekl Buchtele. Jeho tým ztrácí po dnešku ze čtvrté příčky na třetí Kometu jediný bod.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.