ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Extraliga

Slavii povede Beránek spolu s asistentem Srdínkem

Velikost textu:
aktualizováno 20. 2. 2015 09:53

Praha - Josef Beránek se stal natrvalo hlavním koučem hokejistů Slavie. Jeho jmenování oznámilo vedení klubu. Pětačtyřicetiletý Beránek si za asistenta vybral bývalého obránce Jana Srdínka. Premiéru si nové trenérské duo odbude v domácím utkání proti Mladé Boleslavi.

Josef Beránek
Josef Beránek

Beránek je už čtvrtým hlavním trenérem Slavie v sezoně a jako asistent spolupracoval se všemi třemi předchozími. "Uděláme všechno pro to, aby se Slavia zachránila v extralize," prohlásil Beránek. "Věřím, že s Honzou Srdínkem budeme schopni se dobře doplnit. Při výběru pro mě byly rozhodující lidské vlastnosti a jeho pohled na hokej."

Beránek působil ve Slavii jako hráč od roku 2001 do roku 2010 a jako kapitán dovedl klub k oběma titulům v letech 2003 a 2008. Po skončení kariéry byl olympijský vítěz z Nagana další tři sezony i jedním z Růžičkových asistentů a působil také u juniorského týmu.

Srdínko byl dosud šéftrenérem hokejové mládeže v Benešově. "Byl jsem rád, když mě Pepa oslovil, protože už mě láká velký hokej. Známe se od mých dvaceti let, kdy Pepa přišel do Vsetína, hráli jsme spolu, pak i několik let proti sobě, studovali jsme spolu trenérskou školu. Byli jsme často v kontaktu a konzultovali hokejové věci," uvedl Srdínko.

Srdínko má na kontě jako hráč sedm titulů se Vsetínem a Spartou, další dva získal ve slovenské extralize. Působil v české extralize také v Kladně, v zahraničí hájil barvy Novosibirsku, švédského Leksandu a Slovanu Bratislava.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.