ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Hokejová disciplinárka potrestala Cetkovského s Majeským

Velikost textu:

Praha - Útočník Jiří Cetkovský z Pardubic a olomoucký obránce Ivan Majeský mají od disciplinární komise hokejové extraligy zastavenou činnost na dvě utkání za fauly v zápasech v minulém týdnu.

Hokejový rozhodčí
Hokejový rozhodčí

Cetkovský si trest vysloužil za zákrok v duelu 46. kola s Kometou Brno, v němž krosčekoval soupeře do oblasti hlavy a krku. Za faul byl vyloučen na pět minut a do konce utkání, a protože se jednalo o druhý větší trest v sezoně, automaticky musel vynechat už nedělní ligové kolo. Nyní přijde o další dva zápasy.

Majeský se provinil v nedělním duelu 47. kola s Vítkovicemi, v němž trefil soupeře loktem do obličeje. Rozhodčí ho nijak nepotrestal, disciplinární komise mu ale po prostudování videozáznamu zastavila stejně jako Cetkovskému činnost s účinností do 22. února. Zákrok byl sice podle vyjádření komise veden v nízké rychlosti, Majeský ale "cíleně zvedl a natáhl ruku, aby protihráče zasáhl loktem do obličeje".

Disciplinární komise navíc udělila brněnské Kometě pokutu 20 000 korun za nesportovní chování diváků poté, co jeden z fanoušků trefil při odchodu do šaten asistenta trenéra Pardubic plechovkou od piva. V této sezoně se jednalo už o čtvrtý podobný incident na stadionu Komety. Výtržnosti fanoušků poznamenaly i duel Zlína s Litvínovem, za předměty vhozené na led dostal domácí klub pokutu 5 000 korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.