ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Extraliga

Hokejového Liberce se ujme nový trenér Pešán

Velikost textu:
aktualizováno 31. 1. 2015 14:20

Liberec - Extraligový tým Liberce povede ve zbytku sezony jako hlavní trenér Filip Pešán. Na střídačce nahradí Rostislava Čadu, který rezignoval ze zdravotních důvodů. Pešánovým asistentem bude Vladimír Čermák.

Filip Pešán
Filip Pešán

Pešán už vedl tým Bílých Tygrů společně s dosavadním asistentem Milanem Černým v zápase proti Zlínu. V neděli na ledě Třince už Severočechy povedou Pešán s Čermákem. "Filip Pešán i Vladimír Čermák byli jako trenéři farmářského mužstva v každodenním kontaktu s trenéry áčka. Znají tedy situaci v týmu i jednotlivé hráče. V takto překotné situaci je pro nás toto rozhodnutí nejlepší a nejlogičtější volbou," dodal Syrovátko.

 • "V nastalé situaci jsme potřebovali velmi rychlé řešení. Po vyhodnocení všech pro a proti jsme se rozhodli pro trenéry, kteří už u A-týmu v minulosti působili a v posledních dvou sezonách úspěšně trénovali naši farmu v Benátkách," uvedl prezident klubu Petr Syrovátko.

Pešán tak bude již třetím hlavním trenérem Liberce v sezoně, jeho předchůdce Čada totiž v říjnu střídal Pavla Hynka. V noci na pátek se někdejšímu kouči Slovanu Bratislava udělalo nevolno a musel být odvezen do nemocnice. "Následně prošel důkladným vyšetřením a na základě výsledků a po konzultaci s lékaři se rozhodl, že není schopen pokračovat v trenérské práci," řekl generální manažer Ctibor Jech.

Sedmatřicetiletý Pešán v Liberci působil jako hráč, v roce 2005 se stal asistentem trenéra u juniorského týmu. K áčku se přesunul o čtyři roky později. V listopadu 2012 povýšil na post hlavního kouče, na kterém však vydržel jen dva měsíce. Následně přešel do prvoligových Benátek nad Jizerou. Současný kouč reprezentačního týmu do 19 let v Liberci stále působí i jako asistent generálního manažera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.