Sportovní zprávy

Budějovice přehrály Havířov po prodloužení a jdou před Kladno

České Budějovice Hokejisté Českých Budějovic po dvou porážkách v první lize opět zabrali. V předehrávce 49. kola porazili Havířov 3:2 v prodloužení a vrátili se na druhé místo, z nějž je však může opět sesadit Kladno. Zbylé zápasy kola se hrají ve středu.

Slavící hokejisté Českých Budějovic
zdroj: isifa/MAFRA autor: Marek Podhora

Jihočeši s Havířovem dvakrát prohrávali, v druhé třetině ale vyrovnal Mucha a v 52. minutě Škopek. V prodloužení nejprve Straka chyboval a přihrál Fořtovi, jeho sólo však domácí gólman Bláha zneškodnil. Straka zanedlouho na druhé straně získal puk, položil si brankáře a přesnou střelou pod horní tyč zápas rozhodl.

První hokejová liga - 49. kolo:

České Budějovice - Havířov 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 26. Mucha, 52. Škopek, 62. Straka - 18. Pechanec, 35. Fořt. Rozhodčí: Zubzanda - Tvrdík, Malík. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 3 758.