ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Sparta aplaudovala brněnskému hokejistovi. Bylo to dojemné, přiznal Ton

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník Petr Ton odehrál jedenáct sezon za Spartu a stal se nejlepším střelcem v klubové historii, tentokrát se však na ledě Tipsport areny objevil poprvé jako soupeř. A hned pomohl Kometě Brno k výhře 2:1 svojí čtrnáctou brankou v sezoně. Bezprostředně po jejím vstřelení ji neslavil, domácí fanoušci jej ale ocenili potleskem. Aplaus diváků si užil i po zápase.

Ton překonává Staňu
Ton překonává Staňu

"Nebudu zastírat, že dnes v noci jsem se moc nevyspal a v autobuse jsem taky nezabral, i když jsem se snažil. Nebudu machrovat, byl jsem hodně nervózní," přiznal Ton v rozhovoru s novináři. Nakonec ale prožil povedený zápas. "Jsem strašně rád, že jsme vyhráli. To je pro mě nejlepší, co může být. Člověk sem přijede jako soupeř a vyhrajeme," řekl jedenačtyřicetiletý útočník, který do Brna odešel v létě proto, že Sparta už o jeho služby neměla zájem.

Mezi střelce se zapsal ve 35. minutě, kdy pohotovou dorážkou vyrovnal na 1:1. "Jestli to bylo štěstí? Já v kariéře dávám se štěstím drtivou většinu gólů. Snažil jsem se jen uvolnit ze souboje jeden na jednoho. Štěstí bylo zakončení. Puk byl vrtkavej a já jsem se snažil jej nacpat co nejvíce pod víko, protože jsem viděl, že brankář tam je. I když jsem to nezvedl, tak to tam prošlo," popsal Ton svoji trefu. Gól neslavil.

"Nemyslel jsem na to, že bych tady dal gól. Je to pro mě domovský stánek a prožil jsem tady půl kariéry. Dělat radostná gesta, alespoň podle mého, nebylo v tu chvíli vhodné. Uvnitř jsem byl ale hodně, hodně šťastný," podotkl Ton. Zároveň ocenil reakci fanoušků Sparty po vstřeleném gólu i po skončení zápasu.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Brno

"Chtěl bych zároveň poděkovat lidem, bylo to dojemné a bylo mi skoro do breku. Věděl jsem, že drtivá většina lidí stála při mně. Za ta léta mě mají hodně rádi. Jsem rád, že jsem tady zanechal nějakou stopu. Kdybych tam na konci byl ještě chvilku, asi by nějaká slza ukápla," uvedl Ton.

Přestože před zápasem byl hodně nervózní, v samotném utkání na to, že hraje proti "své" Spartě, nemyslel. "Jak se začne hrát a člověk se dostane do nějaké únavy, do laktátu, tak jsem neměl čas nad tím přemýšlet. Bylo to hodně vyrovnané a bojovné utkání, všichni hráli na doraz," řekl Ton.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.