ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Šéf Sparty Bříza kritizoval rozhodčí v jejich kabině, dostal bleskovou pokutu

Velikost textu:
aktualizováno 18. 11. 2014 15:34

Praha - Podruhé během čtyř dnů došlo ke kritice hokejových rozhodčích od činovníků klubu, který hrál v extralize proti Zlínu. Tentokrát to byl předseda představenstva Sparty Petr Bříza, který za vniknutí do kabiny rozhodčích dostal pokutu 30 tisíc korun. V nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon. O trestu rozhodl ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise Karel Holý.

Petr Bříza
Petr Bříza

"Vzhledem k tomu, že ke vstupu došlo bez svolení rozhodčích, s cílem vytvořit na ně tlak a dosáhnout změny v jejich rozhodování, vyhodnotil předseda disciplinární komise toto jednání jako porušení článku herního řádu, podle kterého jsou kluby povinny zajistit, aby v průběhu utkání ani po jeho skončení nevstupovaly do kabiny rozhodčích neoprávněné osoby," uvedl svaz s tím, že Bříza do kabiny vstoupil i přes zásah pořadatelské služby.

Bříza uznal svou chybu. Podle svých slov nešel za sudími, aby měnil jejich trend rozhodování nebo je jakkoli ovlivňoval. "Byl jsem tam jen vyjádřit nespokojenost. Přiznávám, že to bylo v emocích, byl to pro mě takový návrat do starých hokejových časů... Prostě přišel blikanec a já za to pokutu přijímám, takový je reglement," řekl Bříza serveru iSport.cz a postěžoval si na trend hokeje o držení a hákování.

Sparta v neděli prohrála s posledním týmem tabulky 3:4 v prodloužení. V pondělí podala stížnost na výkon rozhodčích Martina Homoly a Vladimíra Pešiny. Podle zástupců Sparty sudí chybně nařídili trestné střílení ve prospěch Zlína, které Roman Vlach proměnil. Pražanům se také nelíbilo, že rozhodčí neodpískali dvakrát držení na útočníka Jaroslava Hlinku.

"Nechceme dále čekat a považujeme za nutné se ozvat a začít situaci řešit. A to i vzhledem k blížícímu se mistrovství světa v Praze. Víme, že v extralize je řada nových rozhodčích, ale myslíme si, že doba hájení už skončila," uvedl sportovní manažer Sparty Patrik Martinec.

Už během víkendu si na výkony rozhodčích oficiálně stěžoval Litvínov, který v pátek prohrál právě ve Zlíně. Utkání řídili hlavní rozhodčí Polák a Robert Čech plus čároví Jaromír Bryška a Přemysl Skopal. "Všichni se podle mínění klubu dopustili řady závažných chyb, kterými ovlivnili výsledek utkání v jeho neprospěch," uvedl Litvínov na svém webu. V případě Poláka požadoval, aby byl vyřazen z listiny rozhodčích extraligy.

Pokuta pro Vary za sprchu pivem

Karlovarský klub dostal pokutu 5 tisíc korun za to, že po první třetině utkání s Třincem fanoušci polili rozhodčí při odchodu do kabin. Holý přihlédl k tomu, že šlo již o druhé podobné provinění klubu v sezoně. Při dalším takovém prohřešku bude pokuta vyšší.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.