ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Havlát má v obličejí pětapadesát stehů, derby s Rangers chce stihnout

Velikost textu:
aktualizováno 20. 10. 2014 22:40

Newark Martin Havlát z New Jersey má po čtvrtečním zranění obličej sešitý 55 stehy. Vynechal kvůli tomu sobotní utkání NHL proti San Jose, v úterý v derby s New Yorkem Rangers by už ale chybět nechtěl. "Cítím se dobře, ale uvidíme, jak mi bude. Rád bych hrál. Nemám nic zlomeného ani nic podobného, což je pozitivní," řekl bývalý juniorský i seniorský mistr světa.

Martin Havlát si odnesl zranění z utkání proti Washingtonu
Martin Havlát si odnesl zranění z utkání proti Washingtonu

Havlát utrpěl krvavé zranění ve čtvrtek ve Washingtonu, kdy ho zezadu postrčil domácí centr Jason Chimera a český útočník vrazil tváří do loktu rozhodčího Darcyho Burchella. Při kontaktu se Havlátovi svezl kryt očí, jenž ho zranil na nose a málem mu odtrhl horní ret.

"Vím, že tam ten ret visel nad ledem. To nebylo nic moc, ale teď už to vypadá dobře, ne?" žertoval Havlát, jehož tvář nyní "zdobí" 55 stehů. "Myslím, že se sešlo víc věcí. Jeli jsme na rozhodčího v plné rychlosti a on se bránil. A stejně jako hráč jako první vystrčil loket. To se stalo a kvůli tomu se mi asi svezl ten kryt," uvedl Havlát, jehož potěšilo, že se mu Chimera po zápase SMS zprávou omluvil.

Třiatřicetiletý český útočník se už dva dny po zranění objevil na rozbruslení před duelem se Sharks, ale do zápasu ještě nenastoupil. Absolvoval trénink v útočné řadě s kamarádem Patrikem Eliášem a Mikem Cammalerim a cítí se připraven na utkání proti Rangers.

Největší problém mu přitom nedělá bolest, ale celoobličejový kryt. "Musím ho nosit, bez něj bych hrát nemohl. Samozřejmě s ním nevidím tak, jak jsem zvyklý, protože normálně nosím jen malé plexi, ale budu se s tím muset vypořádat," uvedl Havlát.

Mladoboleslavský rodák má po svém zranění mimořádnou výsadu: jako jediný z týmu Devils se nemusí holit, což jinak generální manažer Lou Lamoriello striktně vyžaduje. "Zatím. Už čekám, kdy Lou přijde a řekne mi, ať se oholím," usmíval se Havlát. "Ale budu muset počkat, než mi vyndají stehy," dodal.

Zdroj: ČTK, YouTube

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.