ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Disciplinárka rozdávala tresty. Kempný si dvakrát nezahraje, Jeřábek čtyřikrát

Velikost textu:

Praha – Několikazápasové tresty si za tvrdé fauly z 6. kola extraligy odnesli od disciplinární komise Jakub Jeřábek z Plzně a Michal Kempný z Brna. Jeřábek má za atak na třineckého Radima Matuše stop na čtyři zápasy, Kempný za faul na Lukáše Pecha ze Sparty na dva. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Radim Matuš z Třince zůstal ležet na zemi po faulu Jakuba Jeřábka z Plzně (vlevo)
Radim Matuš z Třince zůstal ležet na zemi po faulu Jakuba Jeřábka z Plzně (vlevo)

Jeřábek fauloval Matuše již ve čtvrté minutě zápasu a rozhodčí Roman Mrkva a Roman Polák jej vyloučili na dvě plus deset minut za vražení zezadu. Předseda komise Karel Holý uvedl, že Matuš byl sice v držení kotouče a byl na situaci připraven, ale přesto byl důvod jej dodatečně potrestat.

"S cílem dosáhnout větších účinků zákroku se před ním hráč (Jeřábek) odrazil a došlo ke zřejmému kontaktu jeho paže s hlavou protihráče," uvedl Holý a doplnil, že Jeřábkovi přitížilo, že třinecký útočník s otřesem mozku duel nedohrál a plzeňský bek byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Loni v březnu mu komise zastavila činnost na dvě utkání za faul na Vladimíra Růžičku ze Slavie.

Kempný atakoval Pecha ve 45. minutě utkání a za svůj zákrok dostal dvouminutový trest za napadení. "Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl po předchozím souboji v držení kotouče a nemohl atak očekávat. Hráč přitom neprojevil snahu razanci střetu eliminovat, přičemž při zákroku zřetelně zasáhl protihráče do oblasti hlavy," uvedl Holý, podle nějž se podle pravidel jednalo o zásah do oblasti hlavy a krku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.