ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
OHLASY 2. KOLA

Je to asi poslední sezona, prostě si ji chci užít, řekl Ručinský

Velikost textu:

Plzeň - Důležitou postavou utkání 2. kola extraligy mezi Plzní a Litvínovem byl nejstarší extraligový hokejista Martin Ručinský, který brankou a asistencí přispěl k vítězství hostů po nájezdech. Třiačtyřicetiletý útočník Vervy tak skóroval i ve druhém utkání v sezoně a prožívá povedený vstup do nového extraligového ročníku.

Martin Ručinský
Martin Ručinský

"Já už na osobní statistiky moc nehraju. Jsem tu z jiného důvodu. Chci nějakým způsobem pomoci Litvínovu a letos je to pravděpodobně moje poslední sezona a chci si ji užít s klukama v kabině a na ledě. Je mi jedno, jestli budu dávat góly já, nebo někdo jiný," řekl skromně po zápase Ručinský. "Na gólech už si tolik nezakládám, ale jasně, že jsem rád, že jsem přispěl k tomu, abychom výsledek otočili," potěšil olympijského vítěze z Nagana zisk dvou bodů svého týmu. 

Nejpovedenější moment zažil mostecký rodák během druhé třetiny, kdy skóroval ve vlastním oslabení po nádherné individuální akci. "Oni ztratili puk na naší útočné modré, měli tam trochu díru a já jsem do ní skočil. Dostal jsem potom krásnou nahrávku od Robina (Hanzla) za jejich hráče," popisoval Ručinský chvíle před litvínovským vyrovnáním na 1:1. 

Martin Ručinský
Martin Ručinský

"Pak už to bylo jeden na jednoho. Jel jsem trochu ze strany, už jsem neměl kam postupovat, tak jsem si zkusil stáhnout puk pod sebe a dát to před bránu. Nějak se mi to povedlo a byl z toho gól. Zaplaťpánbůh za něj a kéž by to takhle šlo pořád," přeje si vyhlášený bruslař. 

Přes výhru nebyl ale s výkonem svého týmu zcela spokojen. "Řekl bych, že jsme většinu času tahali za kratší konec. Moc šancí jsme neměli a můžeme být rádi, že jsme vyrovnali při power play a vyšly nám nájezdy," neskrýval rozpaky nad hrou "Chemiků". "Musíme nějak řešit naši nedisciplinovanost," zlobil se Ručinský. "Takhle to hrát nejde. Na tom se stavět do budoucna nedá. Sice jsme vyhráli úvodní dva zápasy v sezoně, ale není nejmenší důvod, abychom podlehli nějakému sebeuspokojení. Ještě máme hodně co zlepšovat," varuje své mužstvo přes zisk pěti bodů ze šesti možných asistent kapitána Vervy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.