ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Bývalý hokejista Miroslav Hlinka spáchal sebevraždu

Velikost textu:

Bratislava – Bývalý hokejový reprezentant ČR i Slovenska Miroslav Hlinka spáchal sebevraždu. Smrt dvaačtyřicetiletého hokejisty potvrdila policie a ředitel banskobystrického klubu Michal Longauer, kde Hlinka v poslední době působil jako asistent trenéra. Útočník, jenž v 90. letech odehrál devět zápasů i za českou reprezentaci, se údajně oběsil na balkóně hotelového pokoje.

přehrát video
Miro Hlinka spáchal sebevraždu

Bližší okolnosti úmrtí zatím vyšetřovatelé neuvedli, není známý ani motiv sebevraždy. Policie pouze potvrdila, že ve Slunečné ulici nalezla tělo bez známek života. Tamní hokejový klub i média poté uvedly, že jde o Hlinku. "Je to hrozné. Dozvěděl jsem se to dnes v 17:00. S něčím podobným jsem se ještě nikdy nesetkal. Je velmi těžké na to reagovat," dodal pro deník Sme Longauer s tím, že Hlinka prý neměl z profesionálního hlediska žádné problémy.

Někdejší hokejový centr má zlato z mistrovství světa z Göteborgu z roku 2002. Odvezl si také stříbro z Petrohradu 2000 a bronz z Helsinek 2003. Rodák z Trenčína začínal aktivní kariéru v místní Dukle. Za svou kariéru vystřídal dres pražské Sparty, Jokeritu Helsinki, Slovanu Bratislava, Karlových Varů, švédského MODO, Dynama Moskva, Zlína, Žiliny, Pardubic, Chomutova nebo Popradu. V minulé sezoně vypomáhal prvoligové Trnavě i druholigové Dubnici nad Váhom.

Oznámení na klubovém webu Banské Bystrice
Oznámení na klubovém webu Banské Bystrice
Zdroj: ČT sport, sme.sk

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.