ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Jágr převzal Zlatou hokejku a doufá, že nevyhrál naposledy

Velikost textu:

Praha - Jaromír Jágr si téměř se tříměsíčním zpožděním převzal Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hráče roku 2014. Při červnovém slavnostním vyhlášení byl dvaačtyřicetiletý hráč, který je s jedenácti vítězstvími rekordmanem ankety, na dovolené v USA. "Doufám, že to nebude naposledy. Jsem ale v takové formě, že nevím..." uvedl.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Je pravda, že bych býval byl rád v Karlových Varech, když se hokejka předávala. Měl jsem ale první dovolenou po dlouhých letech. O rok dříve byla zkrácená sezona, která se pak protáhla," uvedl Jágr po převzetí 76 cm vysoké a 25 kg vážící trofeje.

Zlatou hokejku vyhrál již pojedenácté v kariéře. Triumfy jsou podle něj stále těžší a těžší. "Záleží na tom, jak si zachováš přízeň novinářů a jak s nimi v průběhu roku vycházíš," komentoval s úsměvem své poslední vítězství. "Je to stále těžší a těžší, člověk nemládne a přibývají jiné nehokejové povinnosti. Letos toho bylo hodně," řekl už vážněji Jágr, který druhého Tomáše Plekance porazil jen o osm bodů.

K dalšímu triumfu mu hodně pomohl start na mistrovství světa. Podle upravených pravidel se totiž ve 3. kole hlasuje opět od nuly a hokejisté si dále nepřenášejí body z předešlých dvou kol. "Je asi pravda, že to, že jsem byl nominovaný a jel na mistrovství, mi hodně pomohlo. Na druhou stranu to nebyl můj nejlepší výkon na šampionátech. Novináři a trenéři ale ocenili i to, že jsem vůbec ve svých letech na mistrovství světa jel," uznal Jágr.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.