ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Útočník Lang zamíří do Montrealu

Velikost textu:

Montreal - Český útočník Robert Lang se v NHL převleče do dresu Montreal Canadiens. Vedení slavného klubu v pátek získalo sedmatřicetiletého hokejistu z Chicaga výměnou za volbu v druhém kole draftu v roce 2010. Lang získá v Canadiens místo původně plánované pro švédského centra Matse Sundina, s nímž klub vedl neúspěšné námluvy.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Lang má ještě v nadcházející sezoně platný kontrakt na čtyři miliony dolarů a v červenci se může stát nechráněným volným hráčem. Do Montrealu se těší. "Nikdo nechce být trejdován a stěhovat se s rodinou, ale tato situace je jiná. Montreal je skvělé hokejové město," citovala Langa zámořská média. V novém působišti se potká s krajany Romanem Hamrlíkem a Tomášem Plekancem.

Canadiens sází na Langovy zkušenosti

V Langovi vidí generální manažer Montrealu Bob Gainey zkušenou posilu do středu útoku, kterou původně hledal v Sundinovi. "Věříme, že zvýší naši útočnou sílu a přinese zkušenosti," prohlásil Gainey. "Cítím, že jsme pro tuto sezonu posílili tak, jak jsme potřebovali," dodal.

Čech jako náhrada za Švéda

Jednání se Sundinem podle Gaineyho nikam nevedla, takže se Montreal rozhodl vydat jiným směrem. "Nenastala chvíle, kdy bychom měli pocit,že Sundina získáme. Měli jsme i záložní plány a dnes jsme se rozhodli pro jeden z nich. Nebyly žádné náznaky, že by Mats Sundin do našeho týmu mohl přijít," pokračoval Gainey. "Vůbec netušíme, kdy se rozhodne, a nejsme připraveni čekat na hráče, který se rozhodne v listopadu, v prosinci, v lednu nebo v únoru," uvedl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.