ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Zacha zkusí štěstí v nejhorším týmu OHL

Velikost textu:

Sarnia Český hokejový talent Pavel Zacha bude hrát v příští sezoně v zámoří juniorskou Ontario Hockey League v dresu týmu Sarnia Sting. O spojení českého mladíka, jenž touží po větším herním vytížení, než měl v Liberci, a nejhoršího týmu minulé sezony OHL se spekulovalo delší dobu.

Pavel Zacha
Pavel Zacha

"Rozhodli jsme se společně s rodinou, celým realizačním týmem a s pochopením managementu hokejové organizace Bílí Tygři Liberec k zásadnímu kroku ve sportovní kariéře," uvedl Pavel Zacha starší. "Všichni v této chvíli věříme, že v Sarnii najde Pavel ideální prostředí pro svůj další hokejový rozvoj a že se jedná o pozitivní událost z pohledu rozvoje hráče i týmu Sarnie Sting," doplnil otec útočníka.

Sedmnáctiletý brněnský rodák Zacha působil od sezony 2010/11 v Liberci, s nímž v uplynulém ročníku také poprvé okusil extraligu a včetně předkola play-off odehrál 41 zápasů a získal osm kanadských bodů (4+4). "Bude to pro něho jakožto jednoho z adeptů nejvyšších příček příštího draftu vzrušující sezona. V naší lize se bude moct poměřit s hráči, kteří mají stejné ambice," podotkl generální manažer zámořského klubu Nick Sinclair.

Zacha si kromě extraligy zahrál v minulé sezoně na světovém šampionátu hráčů do 18 i do 20 let. Jeho otec ujistil, že i přes angažmá v zámoří může příští rok nastoupit za český tým na dubnovém MS osmnáctek ve Švýcarsku.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.