ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Litvínov zahájil přípravu, veteráni Ručinský se Šlégrem zatím chyběli

Velikost textu:

Litvínov (Mostecko) - Hokejisté Litvínova zahájili přípravu na ledě. Mezi třemi desítkami hráčů, které měli trenéři Radim Rulík s Miloslavem Hořavou k dispozici, prozatím scházeli veteráni Martin Ručinský s Jiřím Šlégrem, kteří mají nadále pokračovat v kariéře.

Radim Rulík na střídačce Litvínova
Radim Rulík na střídačce Litvínova

"Teď jsou to takové tréninky na omakání výstroje a výzbroje, máme tu včetně gólmanů kolem 30 hráčů, od pondělka už bude probíhat redukce na 22 hráčů," nastínil Hořava. "Co se týká hráčů, kteří jsou v týmu na zkoušku, jde pouze o klubové odchovance a juniory, nikdo další," doplnil dvaapadesátiletý bývalý obránce a mistr světa z roku 1985.

Ostříleným veteránům dali trenéři čas. "Jirka Šlégr je trochu limitovaný zdravotně, s Martinem jsme domluvení zcela jasně a na rovinu. Říkal, že to přijde zkusit a uvidí, jak mu to půjde a jak se bude cítit. Dělá to tak každý rok a my to zcela plně respektujeme, ale samozřejmě bychom ho v týmu vítali, protože je to vynikající hráč," řekl Hořava.

A co Nedvěd?

Situaci kolem další velké postavy historie českého hokeje Petra Nedvěda, jehož právě Ručinský přemlouvá, aby ještě na rok obnovil na jaře uzavřenou kariéru, nechtěl Hořava příliš komentovat. "Ohledně možného příchodu Petra Nedvěda nemohu nic říci, protože vůbec nevím, jaká je situace. Vím o té možnosti, ale zatím to mají v rukách jiní, ne my trenéři," podotkl Hořava.

S mužstvem už byli naopak navrátilec ze Sparty obránce Karel Kubát i Zbyněk Sklenička a Martin Hanzl, bratr staršího Robina Hanzla, jejichž příchod z Ústí nad Labem do Litvínova je prý před dokončením.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.