ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Záleží, co předvedu na hlavním kempu, ví draftovaný Pastrňák o šanci v Bostonu

Velikost textu:
aktualizováno 17. 7. 2014 10:42

Praha - Osmnáctiletý hokejový útočník David Pastrňák si může již v nadcházející sezoně připsat premiérový start v zámořské NHL. Havířovského rodáka letos draftoval v prvním kole Boston a po absolvování nováčkovského kempu mu vedení Bruins nabídlo tříletou smlouvu.

David Pastrňák v dresu Bruins při draftu NHL
David Pastrňák v dresu Bruins při draftu NHL

Jedna z opor stříbrné české reprezentace na dubnovém mistrovství světa hráčů do 18 let přitom s něčím podobným vůbec nepočítala. Teď se chce Pastrňák o nečekanou možnost porvat.

"Jsem za to rád, ale nečekal jsem to. Na kemp jsem to jel odmakat a snažil jsem se jim dokázat, že si vybrali správného hráče. Asi se to trošku povedlo, když mě chtěli hned podepsat," řekl Pastrňák po středečním návratu do Česka. "Musím pokračovat, makat dál a připravit se na hlavní kemp v září," doplnil útočník, jehož si Boston vybral jako celkově 25. hráče v absolutním pořadí.

Týdenní nováčkovský kemp si pochvaloval. "Byla to super zkušenost. Poznal jsem nové kamarády, super kluky. Organizace byla výborná. Boston je krásné město," řekl Pastrňák, který si ale město moc prohlédnout nestihl. "Jen trochu. Byli jsme na baseballovém hřišti zkoušet odpaly, ale zápas jsme nestihli. Hlavně jsme ale trénovali," uvedl.

Náhradí Iginlu?

Pastrňákovi se při tréninku i modelových zápasech podařilo upoutat pozornost vedení týmu. Generální manažer Peter Chiarelli naznačil, že zvažují možnost, že by jej zařadili přímo do základního kádru a nesnažili se angažovat další pravé křídlo. Momentálně totiž Bruins stále hledají náhradu za Jaromea Iginlu.

"Nad tím nepřemýšlím. Musím se soustředit sám na sebe a připravit se na kemp. Bude záležet, co tam předvedu," uvedl Pastrňák, který se okamžitě po návratu do Čech zapojil do tréninků v Letňanech, kde se momentálně připravuje například i jeho kamarád a další velký český talent Jakub Vrána. "Nevím, jestli na to už mám... Snažím se každý den makat a uvidíme, jak to dopadne," doplnil ke svým šancím na start v NHL.

Účastník letošního MS hráčů do 18 i 20 let působí od roku 2012 ve švédském Södertälje, kde má smlouvu i na příští sezonu. Kdyby se neprosadil do kanadsko-americké soutěže, zamířil by nejspíš zpět na sever Evropy. "Nad tím teď nepřemýšlím a neřeším to. Poslední dny jsou hodně hektické," dodal Pastrňák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.