ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Slovenské hokejistky daly neuvěřitelných 82 gólů a postaraly se o rekord IIHF

Velikost textu:

Liepaja (Lotyšsko) - Slovenské hokejistky se doslova prostřílely do čela rekordních tabulek mezinárodní federace IIHF. V sobotu porazily v olympijské předkvalifikaci v lotyšské Liepaji 82:0 Bulharsko a zaznamenaly nejvyšší vítězství v historii akcí zastřešených IIHF. Absolutní maximum patří korejským hokejistům, kteří na mistrovství Asie a Oceánie hráčů do 18 let před deseti lety dali Thajsku ještě o deset gólů víc.

Překonaný brankář
Překonaný brankář

Slovenky zahájily zápas ve velkém stylu a už v šesté minutě vedly 10:0. První třetinu nakonec vyhrály 31:0 a v kanonádě pokračovaly i ve zbývajících dvou dějstvích (24:0, 27:0). Bulharky za celý zápas na brankářku Kvakovou nedokázaly ani jednou vystřelit, poměr střel byl na konci utkání 139:0. Naopak bulharští trenéři se v 57. minutě rozhodli hrát dvě minuty power play. 

O slovenské góly se podělilo celkem 14 hráček, nejlepšími střelkyněmi byla Čulíková s deseti brankami a Veličková s devíti. 

Hokejistky zaznamenaly rekordní výhru se stejným soupeřem, se kterým si své maximum stanovil i mužský výběr. Před 14 lety na mistrovství světa divize C Slováci porazili Bulhary 20:0. 

Slovenky na turnaji v Lotyšku nakonec neztratily ani bod a v listopadu budou hrát spolu s Německem, Kazachstánem a Francií o jedno místo na hrách ve Vancouveru 2010.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.