ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Startuje nový ročník extraligy, začíná i boj proti simulantům

Velikost textu:

Praha - Šestnáctý ročník české hokejové O2 extraligy, jenž dnes začíná na sedmi stadionech, přináší hned několik novinek, které by měly zvýšit atraktivitu nejvyšší domácí soutěže. V každém utkání se bude vyhlašovat nejlepší hráč z každého týmu, z většiny extraligových stadionů budou moci fanoušci zdarma sledovat přenosy na internetu a disciplinární komise vytáhne do boje proti simulujícím hráčům.

Hokejový souboj
Hokejový souboj
Otevřít galerii
 • Hokejový souboj autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Slavia - Liberec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Disciplinárka bude na základě podnětů z klubů či své vlastní aktivity trestat hokejisty, kteří přifilmovali souboje se soupeři. Bez ohledu na fakt, zda je za to potrestal přímo rozhodčí v zápase. Pokud bude videozáznam prokazatelný, bude hráč potrestaný pokutou ve výši deseti procent základního platu. Stejný trest jej čeká i při opakování prohřešku. Žádný vyšší trest nebyl stanoven. 

Vzhledem k tomu, že platy jsou v extralize nadále tajné, konkrétní výše pokuty se zveřejňovat nebude. "Platy hráčů zatím nejsou věc veřejná, takže budeme zveřejňovat, že konkrétní hráč byl potrestaný pokutou a za co. Výši nezveřejníme," řekl ředitel APK LH Stanislav Šulc, jenž má k dispozici smlouvy všech hráčů působících v extralize. Všechny totiž musejí být na APK LH zaregistrovány. 

Další změnou je opětovné zaznamenávání druhých asistencí při vstřelení branek, které bylo před dvěma lety zrušeno. Rozhodující slovo budou mít rozhodčí a změnit případnou chybu budou moci pouze do opětovného zahájení hry. Součástí každého utkání extraligy bude i vyhlášení nejlepších hráčů obou týmů ihned po skončení zápasu. Rozhodující slovo bude mít zástupce deníku MfDnes a na konci sezony bude na galavečeru soutěže vyhlášen nejúspěšnější hráč celé extraligy.
   
Hrací systém extraligy se nemění. Čtyřkolová základní část soutěže má 52 kol, nejlepší šestice postoupí přímo do čtvrtfinále play off. Celky na 7. až 10. místě čeká předkolo, týmy na 11. až 14. místě budou hrát takzvanou skupinu play out, z které vzejde účastník baráže. Stejně jako v minulé sezoně se budou všem celkům, které do nadstavbové části ligy nepostoupí, započítávat dosavadní výsledky. Mistr České republiky bude znám nejpozději 15. dubna.

Hokejoví rozhodčí
Hokejoví rozhodčí
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.