ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

První Čech v Síni slávy NHL? Hašek patří k favoritům

Velikost textu:

New York – Již brzy se možná český hokej dočká prvního hráče, který bude uveden v zámořské NHL do Síně slávy. Legendární gólman Dominik Hašek, jenž nejvíce zářil v dresu Buffala, je totiž podle informací oficiálního webu kanadsko-americké soutěže jedním z hlavních favoritů, kterým by se mohlo dostat tohoto velkého ocenění.

Dominik Hašek v dresu Buffala
Dominik Hašek v dresu Buffala

Společně s pardubickým odchovancem by se stejné pocty mělo dostat i švédskému útočníkovi Peteru Forsbergovi a dalšímu elitnímu forvardovi Miku Modanovi. Výběrová komise se sejde v pondělí a v úterý, kdy by měla po tajném hlasování zveřejnit rozhodnutí.

Devětačtyřicetiletý Hašek ukončil hráčskou kariéru před třemi lety. Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru odchytal v NHL v základní části 708 zápasů za Chicago, Buffalo, Detroit a Ottawu. V play-off přidal dalších 119 zápasů.

V průběhu kariéry získal řadu individuálních ocenění, šestkrát například převzal Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže. Loni v prosinci byl uveden do Síně slávy pardubického hokeje, letos v březnu do klubové Síně slávy Buffala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.