ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Útočník Nosek odchází z Pardubic do Detroitu

Velikost textu:
aktualizováno 14. 6. 2014 20:26

Praha - Hokejový útočník Tomáš Nosek odchází z extraligových Pardubic do kanadsko-americké NHL. Podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu s Detroitem.

Tomáš Nosek se raduje z branky
Tomáš Nosek se raduje z branky

"O Tomáše se zajímaly i jiné kluby z NHL, ale rozhodli jsme se pro Detroit, který historicky velmi dobře pracuje s mladými hráči," řekl hráčův zástupce Aleš Volek.

Podle pravidel zámořské soutěže mohl jedenadvacetiletý Nosek, který nebyl draftován, a mohl tak jednat se všemi zájemci, podepsat jen dvoucestnou smlouvu. Ta klubu dovoluje odeslat ho případně na farmu s nižším platem. Na základě dohody mezi NHL a Mezinárodní hokejovou federací se však musel na odchodu domluvit do 15. června.

Pardubice tak neměly možnost jeho odchodu zabránit, získají za něj ale odstupné ve výši 240 000 dolarů (4,9 milionu korun). Východočeši chtěli, aby v případě, že se Nosek neprosadí do hlavního týmu, hrál v extralize místo na farmě v nižší AHL. To se ale nestane. "O tom jsme ani nejednali. Detroit samozřejmě chce, aby měl hráče pod dozorem. Aby se vše řídilo podle nich," uvedl Volek.

Útočník, který letos debutoval v seniorské reprezentaci a odehrál 11 zápasů, je podle jeho slov připraven v zámoří o své prosazení v NHL bojovat. "Tomáš počítá s oběma možnostmi - že se prosadí hned do hlavního týmu i s tím, že bude muset bojovat na farmě," dodal Volek.

Stejně jako obránce Petr Zámorský, který se v tomto týdnu nečekaně dohodl na spolupráci s New Yorkem Rangers, by měl i Nosek odletět již na kemp nováčků.

Podle Volka jednání s Detroitem začala minulý týden, zástupce Red Wings ale potvrdili, že hráče sledovali celou sezonu. Vedle skauta Vladimíra Havlůje jeho angažování doporučil i bývalý obránce týmu Jiří Fischer, který nyní v klubu pracuje a Noska vedl jako asistent reprezentačního kouče na juniorském mistrovství světa.

"Jsem z něj opravdu nadšený. Je to velmi chytrý centr, který má vyváženou hru dopředu i dozadu. Navíc může hrát i na křídle," uvedl Fischer pro Detroit MLive. "Je to zodpovědný hráč, který se každým rokem lepší. Bude muset zesílit a zapracovat na bruslení, ale je to dříč," dodal mistr světa z roku 2005.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.