ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Z první ligy bude od příští sezony padat jen jeden tým

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2014 18:40

Karlovy Vary - Jen jediný tým bude v budoucnu sestupovat z první hokejové ligy. Změnu odsouhlasilo vedení Českého svazu ledního hokeje. Pád do druhé ligy tak od příští sezony potká jen jeden celek místo dosavadních dvou.

Český svaz ledního hokeje
Český svaz ledního hokeje

"Mezi první a druhou ligou bude jeden tým sestupovat a jeden postupovat. Byla o tom poměrně silná a dlouhá diskuze," řekl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Dosud hrály poslední dva týmy první ligy a tři kluby druhé ligy baráž o dvě volná místa.

Novinkou první ligy je také předkolo play-off, které budou hrát celky ze sedmého až desátého místa po základní části. Dva úspěšné týmy postoupí do čtvrtfinále, kam se kvalifikují přímo mužstva z první až šesté pozice. Následovat bude semifinále, jehož vítězové se dostanou do baráže o extraligu. Ta jako jediná mezi extraligou a první ligou zůstala zachována, v ostatních soutěžích byl zaveden přímý sestup a postup.

"Rozhodnutí vychází mimo jiné ze snahy o co nejširší uplatnění mladých hráčů v nejvyšších soutěžích a bylo při něm přihlédnuto rovněž k výsledkům baráží mezi první a druhou ligou v posledních sezonách. Dalšími zvažovanými variantami byl model se dvěma sestupujícími a postupujícími kluby, případně rozšíření počtu účastníků první ligy," uvedl svaz.

První liga, která má v základní části na programu 52 kol, začne v pondělí 8. září. V úvodním kole se utkají Kadaň s Chomutovem, Most s Kladnem, Benátky nad Jizerou s Šumperkem, Ústí nad Labem s Havlíčkovým Brodem, Havířov s Třebíčí, České Budějovice s Jihlavou a Prostějov s Litoměřicemi.

Výkonný výbor také rozhodl, že kluby jsou v soutěžích ČSLH povinny zajistit při všech utkáních a trénincích dospělých a mládežnických družstev přesně specifikované základní zdravotnické vybavení včetně defibrilátoru, dospělého a dětského krčního límce nebo fixací na dolní a horní končetiny.

Při mezinárodních a extraligových utkáních je nezbytná přítomnost lékaře a sanitky. Při utkáních první ligy a druhé ligy, extraligy juniorů, staršího a mladšího dorostu je nutná přítomnost lékaře a při dalších soutěžích a utkáních přítomnost lékaře nebo zdravotní sestry či kvalifikovaného záchranáře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.