ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Obnovený Světový pohár by se mohl hrát v roce 2016

Velikost textu:

Los Angeles - Vedení NHL a Hráčská asociace NHLPA pokročily v jednání o konání Světového poháru, který by se měl pravděpodobně hrát v září 2016. Podle komisionáře NHL Garyho Bettmana ještě není vše dořešené, ale debaty jsou na dobré cestě. Světový pohár se konal dosud dvakrát v letech 1996 a 2004. Navázal na Kanadský pohár, který se uskutečnil pětkrát v letech 1976, 1981, 1984, 1987 a 1991.

Světový pohár 2004
Světový pohár 2004

V roce 2004 se hrálo celkem v sedmi městech - v Praze, Stockholmu, Helsinkách, Kolíně nad Rýnem, St. Paulu, Montrealu a Torontu, kde turnaj vyvrcholil. Tentokrát by se měl Světový pohár konat na jednom místě - pravděpodobně v Torontu. Pokud by byla pořadatelská města dvě, přidal by se zřejmě Montreal.

Podle Bettmana se v poslední době nejednalo o účasti hráčů NHL na olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu v roce 2018. Pod pěti kruhy hrají hráči slavné zámořské soutěže nepřetržitě od Nagana 1998. "To také musíme vyřešit, ale nemyslím si, že je nezbytné o tom rozhodnout zároveň se Světovým pohárem. Uvidíme, kam jednání povedou," řekl Bettman.

Světový pohár je svým termínem výhodnější pro majitele klubů, protože při něm se NHL nepřerušuje. Třítýdenní přestávka pro olympijské hry je naopak z jejich strany kritizována. Bettman přesto věří, že hráči dostanou možnost reprezentovat své země.

Kontakt na autora reportáže: TSN, AP
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.