ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Po Jágrovi i Židlický. V New Jersey zůstane další rok

Velikost textu:

New York - Stejně jako před ním Jaromír Jágr podepsal i Marek Židlický novou smlouvu s New Jersey Devils. Ta ho ve svém dresu udrží jednu sezonu, během níž by si podle zámořských médií měl vydělat čtyři miliony dolarů. 

Marek Židlický slaví branku s Járomírem Jágrem
Marek Židlický slaví branku s Járomírem Jágrem

Po podpisu Židlického tak v New Jersey zůstává kompletní trio zkušených českých hokejistů: Jágr se na novém kontraktu v Devils dohodl ještě před mistrovstvím světa, Patrik Eliáš má už od loňska smlouvu do roku 2016. Židlického tak čeká čtvrtá sezona v barvách New Jersey a jedenáctá celkově v NHL. V uplynulém ročníku byl s 42 body (12+30) nejproduktivnějším obráncem a pátým nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Ve zámoří odehrál ofenzivní bek za Nashville, Minnesotu a New Jersey v základní části 699 zápasů, v nichž nasbíral 367 bodů (78+289). Před odchodem do NHL hrál Židlický za IFK Helsinky a Kladno, které také posílil předloni během výluky. Českou republiku reprezentoval na třech posledních olympijských hrách a šesti mistrovstvích světa. Ve sbírce má olympijský bronz z Turína 2006 a světové zlato z Vídně 2005 a bronz z Bratislavy 2011.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.