ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Čajánek nekončí, kapitán mistrů bude hrát ještě sezonu

Velikost textu:
aktualizováno 2. 6. 2014 14:04

Zlín – Mistrovský Zlín se bude moci i v příští sezoně spolehnout na Petra Čajánka. Osmatřicetiletý centr nekončí, jak se spekulovalo. Naopak. Kapitán zlínských hokejistů Čajánek se rozhodl si ještě užít extraligového ledu a kariéru si o rok prodloužit.

Petr Čajánek s Masarykovou trofejí
Petr Čajánek s Masarykovou trofejí

"Přiznám se, že nikdo mě z blízkého okolí a vedení klubu nepřemlouval. Konečné rozhodnutí jsem udělal sám. Spousta lidí se mě ptala, jak se rozhodnu," uvedl. Čajánek, který v srpnu oslaví 39. narozeniny, v uplynulé sezoně dovedl jako kapitán Zlín k vysněnému titulu a splnil si cíl, který si před třemi lety při návratu do mateřského klubu stanovil.

"Nemůžu ale říci, že by v mém kladném rozhodnutí měl zásadní roli zisk mistrovského titulu. Rozhodovaly zkrátka jiné věci. Teď je důležité, že nás čeká další sezona, na kterou se musíme všichni kvalitně připravit," doplnil Čajánek, který odehrál v nejvyšší soutěži přes 700 zápasů a všechny v dresu Zlína. Hrál i za St. Louis v NHL nebo za Kazaň, Dynamo Moskva a Petrohrad.

S odstupem času prozradil, že celé play-off hrál se zraněním. Na konci základní části si poranil žebro. "Během play-off se zranění postupně zhoršilo, určitým způsobem to ovlivní výkon hráče. Ale velká zásluha patří zlínským masérům a fyzioterapeutovi Tomáši Brabcovi. Teď jsem zdravotně v pořádku a uvidíme, jak to bude vypadat na ledě," uvedl Čajánek, který měl žebro prasklé.

Kladné rozhodnutí klíčového hráče uvítalo i vedení klubu. "Jsme rádi, že Petr s námi bude i další sezonu a je uzavřeno období spekulací, kdy každý den někdo potvrzoval či vyvracel pokračování jeho kariéry," uvedl jednatel PSG Zlín Patrik Kamas. "Administrativu kontraktu vyřešíme v klidu po návratu týmu ze soustředění v Turecku. Důležitá pro nás oba je vzájemná dohoda," doplnil Kamas.

Zlín čeká start v obnovené Lize mistrů i snaha o obhajobu titulu. "To je strašně daleko. Každopádně musíme dobře začít, dostat se do play-off, vyhrávat a získávat body. Čeká nás velmi dlouhá cesta, nicméně chceme se na náročnou sezonu dobře nachystat," dodal Čajánek. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.