ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Pardubice hostí MS v in-line hokeji, za Česko nastoupí i Salfický s Buchtelem

Velikost textu:

Praha - O návrat na medailové pozice budou bojovat čeští in-line hokejisté na domácím mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace (IIHF) v Pardubicích. Vracejí se na místo, kde před třemi roky stáli naposledy na stupních vítězů a slavili historicky první titul. Turnaj se hraje od 1. do 7. června. V kádru jsou i dvojnásobný hokejový mistr světa brankář Dušan Salfický či útočník Sparty Jan Buchtele. Přímé přenosy vybraných utkání šampionátu nabídne ČT sport a náš web

Čeští inline hokejisté
Čeští inline hokejisté

"Dali jsme si posledně velkou laťku, když jsme se stali v Pardubicích mistry světa. I teď půjdeme zápas od zápasu. Skupina je těžká. Nebude to jednoduché, budeme chtít co nejlepší výsledek a dosáhnout na nějakou medaili," řekl na tiskové konferenci v Praze trenér české reprezentace Petr Hemský. Jeho tým se utká ve skupině se Slovenskem, Spojenými státy americkými a Velkou Británií. 

Hemský měl představu, že hráčů z hokejové extraligy bude více. "Ale je to v termínu, kdy jednak skončilo mistrovství světa v ledním hokeji, takže třeba takový Zámorský toho má už tolik, že nemůže přijet. Další hráči odjíždí s oddíly na soustředění a jsou kluby, které nám hráče nepustily," uvedl Hemský.

"V širším kádru byl Tomáš Plekanec, ale záleželo, jak daleko půjde v klubu," připomněl prezident Asociace in-line hokejových klubů (AIHK) a předseda organizačního výboru turnaje Jiří Besser útočníka Montrealu, který hraje v play-off NHL finále Východní konference.

Salfický ukončil po uplynulé sezoně v dresu Pardubic kariéru a stal se sportovním manažerem. "V ledním hokeji jsem skončil, dost jsem se nacestoval, takže nebudu chytat ani nižší soutěž. Nikdy neříkej nikdy, ale teď to je asi opravdu moje poslední velká akce, pak už budu jen jezdit na kole a lyžovat. Vrcholový sport je konečná," naznačil Salfický, že in-linový šampionát bere jako rozlučku.

přehrát video
V nominaci in-line hokejistů na domácí MS je i Buchtele a Salfický

Šampionát získaly Pardubice před dvěma roky v konkurenci Tampere a Vancouveru. "Dostat pořadatelství je hezké, ale získat prostředky na jakýkoli sport je dnes složité. IIHF přispívá hezkou částkou asi čtyř milionů korun, ale na uspořádání této akce je to částka ani ne poloviční," uvedl Besser.

Češi vstoupí do turnaje v neděli od 18:00 proti Slovensku, o den později se utkají od 19:00 s USA a v úterý od 18:00 s Velkou Británií. Šampionát vyvrcholí v sobotu 7. června, kdy je od 19:00 na programu finále.   

Nominace českého týmu:

Brankáři: Daniel Brabec, Dušan Salfický,

Obránci: David Bernad, Lukáš Cik, Zdeněk Čáp, Vladimír Kameš, Pavel Strýček, Patrik Šebek, Petr Šenkeřík,

Útočníci: Luděk Brož, Jan Buchtele, David Hrazdira, Zdeněk Kubica, Marek Loskot, Michal Šimo, Martin Vozdecký. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.