ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Euro Hockey Tour v novém hávu. Turnaje v Česku a Švédsku skončí

Velikost textu:

Stockholm - Současný model hokejového seriálu Euro Hockey Tour končí. Od příští sezony se reprezentační týmy České republiky, Ruska, Švédska a Finska utkají na dvou turnajích a ve třech dvojzápasech. V listopadu se všechny týmy představí na Karjale ve Finsku a v prosinci na ruském Channel One Cupu. V únoru a v dubnu poté dojde na tři dvojutkání. Pokračovat už nebudou České a Švédské hry, kterými vrcholí letošní ročník.

Euro Hockey Tour
Euro Hockey Tour

"Současná podoba Euro Hockey Tour je minulostí, ve Stocholmu se hraje poslední turnaj. Na další dvě sezony jsme se domluvili na formátu, který bude kombinací turnajů a dvojutkání," uvdl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Urban.

Již nyní je jisté, že v rámci prosincového ruského turnaje se český tým představí doma se Švédskem. V únoru, kdy se nebudou konat Švédské hry, se reprezentace představí opět doma dvakrát proti Rusku. V dubnu národní tým odcestuje ke dvojutkání do Švédska a na závěr se dvakrát představí doma s Finskem.

přehrát video
Martin Urban o nové koncepci EHT

"Nový systém chce eliminovat utkání, která se hrají bez účasti domácího publika. Teď jich bylo osm, dvě na každém turnaji. V budoucnosti budou jen čtyři," řekl Urban. Národní celky navíc budou mít možnost představit se ve více městech, zatímco turnaje se hrály vždy jen v jednom.

Pozměněn bude od příští sezony i model Euro Hockey Challenge (EHCh), což je soutěž, které se každoročně před MS účastnilo dvanáct evropských týmů. "Doposud se hrála tři dvojutkání v prvních třech týdnech v dubnu, poslední týden byl vyhrazen pro Euro Hockey Tour. Nová podoba počítá se čtyřmi dvojutkáními," řekl Urban.

Do EHCh se budou započítávat i dubnové souboje "silné" čtyřky. "V budoucnosti bychom chtěli oba produkty propojit a vytvořit jeden, jakési mistrovství Evropy. Stávající model bude platit dva roky, pak se uvidí co dále," dodal Urban.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.