ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Pořád žijeme, radoval se po kladenské výhře Kaberle

Velikost textu:

Kladno - Obránce Tomáš Kaberle pomohl Kladnu k první tříbodové výhře v baráži o extraligu a Rytíři díky ní zůstali ve hře o udržení mezi elitou. Čtyři kola před koncem baráže ztrácí Kladno šest bodů na druhé postupové místo. "Žijeme," radoval se po výhře 6:2 nad Chomutovem.

Tomáš Kaberle
Tomáš Kaberle

"Věděli jsme, že tento zápas je pro nás nesmírně důležitý. To jsou teď prakticky všechna utkání až do konce baráže," podotkl. Kaberle kvitoval, že dnes porazila i Mladá Boleslav v tabulce druhou Olomouc. "V neděli je to opět v našich rukách. Když na Hané zvítězíme za tři body, je to stále otevřené do dalších utkání," řekl mistr světa z roku 2005 a vítěz Stanleyova poháru z roku 2011.

Rytířům k úspěchu nad Piráty hodně pomohl i jeho gól. "Byl důležitý pro celý tým. V předchozích sedmi zápasech jsme jen jednou vedli. Dnes nám parádně vyšla první třetina, kdy jsme dali tři góly, a od toho jsme se odrazili," kvitoval vydařenou první dvacetiminutovku.

I přes dnešní výhru ale není situace Kladna příliš optimistická. K udržení extraligy potřebuje vyhrát i všechny další duely. "Bereme to zápas od zápasu. Víme, že následující čtyři zápasy musíme vyhrát v normální hrací době. Já už teď myslím na Olomouc. Tam to musíme zvládnout a pak se můžeme dívat na další nejbližší zápas," dodal šestatřicetiletý obránce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.