ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Sakic pokračuje v kariéře, dále bude hájit barvy Colorada

Velikost textu:

Denver (USA) - Útočník Joe Sakic podepsal roční smlouvu s vedením Colorada Avalanche. Téměř čtyřicetiletý hokejista je už od roku 1995 kapitánem týmu, ale v průběhu léta zvažoval konec aktivní kariéry. Nakonec vstoupí do své dvacáté sezony v NHL a díky novému kontraktu si vydělá šest milionů dolarů.

Útočník Colorada Avalanche Joe Sakic
Útočník Colorada Avalanche Joe Sakic

"Došel jsem k tomu, že stále moc rád hraji hokej a soutěžím," uvedl dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru. "Jsem v dobré kondici a zdraví mi slouží. Jsem připravený nastoupit do tréninkového kempu a už se těším na nadcházející sezonu," dodal Sakic.

O svém rozhodnutí informoval hráč svého agenta Dona Baizleyho v úterý a poté už nebylo problémem dohodnout se s klubem na podmínkách nové smlouvy. "Jsme nadšení, že bude mít Joea v týmu další sezonu. Je dosud jediným kapitánem Avalanche a jeho výkony mluví za vše," pochvaloval si generální manažer Francois Giguere.

Sakic má za sebou nelehkou sezonu, v níž musel vynechat 38 zápasů kvůli operaci kýly. Po návratu do sestavy pomohl vybojovat postup do play off. Ve 44 zápasech si připsal 40 bodů za 13 branek a 27 asistencí. Celkem má na kontě v NHL 1363 utkání, v nichž zaznamenal 1629 bodů díky 623 gólů a 1006 nahrávek, což ho řadí v historii soutěže na osmou příčku. Od začátku kariéry je věrný svému současnému zaměstnavateli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.