ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Tatíček si vyšlápl na sudího – sedm zápasů si nezahraje

Velikost textu:

Davos (Švýcarsko) - Útočník Petr Tatíček z Davosu nezkrotil své emoce. Při potyčce napadl rozhodčího a od disciplinární komise za to dostal trest na sedm zápasů a pokutu 1 500 franků (přes 33 tisíc korun).

Petr Tatíček v souboji s rozhodčím
Petr Tatíček v souboji s rozhodčím

Třicetiletý kladenský odchovanec na konci první třetiny čtvrtečního druhého čtvrtfinálového duelu švýcarské ligy proti Klotenu při potyčce srazil na led čárového rozhodčího Gillese Maurona.

K roztržce na ledě mezi skupinou hráčů došlo v 19. minutě a Tatíček po inkasované ráně od Mickiho DuPonta upadl na led. Okamžitě se zvedl a chtěl se dostat zpět ke kanadskému obránci, ale Mauron se mu postavil do cesty. Tatíček jej levou rukou odstrčil, čárový sudí ztratil rovnováhu a spadl na led. Český hráč dostal trest na pět minut a do konce utkání. Davos v zápase zvítězil 5:2 a vede nad Klotenem 2:0.

Tatíček se do Davosu, kde strávil před loňským odchodem do Lva Praha sedm sezon, vrátil na konci ledna. V šesti zápasech včetně play-off si připsal jednu asistenci. Ve švýcarské lize nasbíral v celkem 335 zápasech 199 bodů za 95 branek a 104 přihrávek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.