Krejčí zářil v zápase Bostonu s Floridou, připsal si tři body

New York - Hokejový útočník David Krejčí režíroval v úterním utkání NHL vítězství Bostonu nad Floridou 6:2. Český reprezentant byl na ledě u pěti vstřelených gólů Bruins, přičemž sám jeden dal, u dvou si připsal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Boston - Florida 6:2

Krejčí se nejprve v první třetině podílel přihrávkou na úvodních dvou gólech Milana Lucice a Zdena Cháry, v 58. minutě pak jedenáctou trefou v sezoně uzavřel střelecký účet večera. Sedmadvacetiletý rodák ze Šternberka tak se 45 body vystřídal v čele kanadského bodování českých hokejistů Jaromíra Jágra, jehož New Jersey prohrálo 0:3 v St. Louis. Bruins nasázeli půltucet gólů potřetí v řadě, když předtím rozstříleli 6:3 New York Islanders a 6:1 Philadelphii. Na rozdíl od těchto dvou duelů si ale tentokrát kanonádu užili před domácími fanoušky.

Dařilo se nejen Krejčímu, ale také jeho dvěma parťákům z útoku. Dvakrát skóroval Milan Lucic, jemuž dvakrát přihrál Jarome Iginla, a dohromady tak celá lajna zaznamenala sedm bodů. A v brance Floridy to odnesl Tim Thomas, který působil v Bostonu osm sezon a před třemi lety "Medvědům" vychytal Stanley Cup. Pro Thomase to byl vůbec první zápas v Bostonu od roku 2012, kdy tým opustil a na rok přerušil kariéru. "Cítil jsem se tady jako doma. I když tenhle pocit mě pak rychle přešel, když domácí v první třetině vypálili 19 střel a dali dva góly. Ale rád jsem se sem zase vrátil," prohlásil Thomas.

Toronto - Tampa Bay 3:2

Aktuální formu potvrdil Ondřej Palát, jenž v duelu Tampy Bay s Torontem přihrál na dva góly a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Zároveň byl ale Palát na ledě u dvou inkasovaných branek a Lightning nakonec prohráli 2:3. Vítěznou branku Maple Leafs, kteří ve druhé třetině ztratili vedení 2:0, vstřelil čtyři minuty před koncem základní hrací doby James van Riemsdyk. Na ledě jeho trefu rozhodčí nejprve neuznali v domnění, že puk trefil břevno, ale záznam na videu potvrdil, že se kotouč odrazil od vnitřní konstrukce branky.

"Netušil jsem, co se děje. Ale nedělal jsem si starosti, tušil jsem, že to byl gól," řekl Van Riemsdyk. Toronto vzápětí podržel brankář Jonathan Bernier, který skvělým zákrokem zastavil střelu Martina St. Louise do odkryté branky. "To byl neuvěřitelný zákrok, který rozhodl celý zápas. Člověk se na to dívá pořád dokola a nechápe, jak to mohl chytit," řekl obránce Maple Leafs Dion Phaneuf.

Buffalo - Washington 4:5 P

Vedle Paláta si dvě asistence připsal také Martin Erat, který pomohl Washingtonu k výhře 5:4 v prodloužení na ledě Buffala. Hlavní hvězdou zápasu byl ale Alexander Ovečkin, který dvěma góly potvrdil pozici nejlepšího střelce NHL a navíc na další dva přihrál. Erat s Ovečkinem připravili v nastaveném čase vítězný gól pro Mika Greena. Český útočník při rychlém protiútoku zavezl kotouč do pásma, zadovkou jej přenechal Ovečkinovi, který naznačil střelu a pak předložil puk Greenovi před odkrytou branku.

"Vím, že muselo být pro Alexe těžké nevystřelit, ale udělal to dokonale," konstatoval Green. "Byl jsem před brankou volný, věděl jsem, že když vypálí, budu mít velkou šanci dostat se k dorážce. Ale taky jsem si říkal, že kdyby mě viděl a... Udělal to prostě skvěle," dodal Green, který díky druhé přesné trefě v zápase oslavil jubilejní 100. gól v NHL.

Ostatní zápasy

Z českých hokejistů se v úterý zapsali do statistik ještě Jakub Voráček a Milan Michálek, kteří si připsali po jedné asistenci. Voráčkova Philadelphia porazila 5:0 Detroit, Michálkova Ottawa uspěla v poměru 3:2 v Columbusu. Brankář Ondřej Pavelec podruhé v řadě inkasoval čtyři góly. Zatímco v sobotu to přesto stačilo v duelu s Torontem na vítězství, tentokrát Winnipeg podlehl Nashvillu 3:4. Vítězný gól Predators vstřelil ve 41. minutě v přesilové hře Mike Fisher.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 6:2 (2:0, 2:1, 2:1) Branky: 8. a 22. Lucic (na první Krejčí), 16. Chára (Krejčí), 35. R. Smith, 49. S. Thornton, 58. Krejčí - 40. Boyes, 45. Kulikov. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17 565.

Toronto - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) Branky: 22. a 30. Kadri, 56. Van Riemsdyk - 34. Carle (Palát), 38. Barberio (Palát). Střely na branku: 26:42. Diváci: 19 475.

Philadelphia - Detroit 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) Branky: 14. a 29. Hartnell, 32. Hall, 51. Giroux (Voráček), 57. Couturier. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19 987.

Columbus - Ottawa 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) Branky: 33. Atkinson, 48. Wisniewski - 9. a 27. Da Costa (na první M. Michálek), 56. Spezza. Střely na branku: 36:28. Diváci: 13 373.

Buffalo - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1) Branky: 22. a 47. Hodgson, 14. Ehrhoff, 32. Varone - 4. a 5. Ovečkin, 31. a 62. Green (na druhou Erat), 37. Brouwer (Erat). Střely na branku: 27:35. Diváci: 18 923.

St. Louis - New Jersey 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 4. Steen, 50. Morrow, 58. Lapierre. Střely na branku: 25:23. Diváci: 16 099.

Winnipeg - Nashville 3:4 (1:1, 2:2, 0:1) Branky: 5. Thorburn, 39. Scheifele, 39. Wheeler - 4. Jones, 21. Josi, 38. Spaling, 41. Fisher. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15 004.

Calgary - Chicago 5:4 v prodl. (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0) Branky: 2. a 31. Backlund, 12. Bouma, 24. Stajan, 63. Brodie - 17. a 38. Marián Hossa, 6. P. Kane, 34. B. Smith. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19 289.

Phoenix - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 16. a 24. Ekman-Larsson, 49. Vermette. Střely na branku: 29:30. Diváci: 13 681.

Montreal - Carolina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Branky: 7. Prust, 19. Gallagher, 22. Pacioretty. Střely na branku: 30:36. Diváci: 21 273.

Anaheim - Minnesota 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) Branky: 19. Penner, 51. Perreault - 8. Pominville, 21. Granlund, 47. Parise, 49. Haula. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15 020.