ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Vydarený po dodatečné nominaci na OH: Je to splněný sen

Velikost textu:

Praha – Extraliga vyšle na olympijské hry v Soči hned několik hokejistů různých národností. Jedním z nich bude hradecký obránce René Vydarený, který se do nominace Slovenska dostal dodatečně na úkor několika zraněných hráčů. "Mrzí mě, že je to na úkor zraněných kamarádů, ale je to paráda," řekl dvaatřicetiletý bek, jenž byl součástí slovenské reprezentace při stříbrném mistrovství světa 2012.

René Vydarený
René Vydarený

Vydareného společně s Milanem Jurčinou donominoval na olympijský turnaj kouč slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek starší místo zraněných Michala Sersena ze Slovanu Bratislava a Dominika Graňáka z Dynama Moskva. "Je to pro mě splněný sen, na který jsem strašně dlouho čekal. Ani nevím, co od toho očekávat. Jsou to Hry, není to jen turnaj a strašně se na to těším," řekl spokojený Vydarený.

Dvaatřicetiletý obránce, jenž působil i v nižších soutěžích v zámoří, na olympiádě ještě nikdy nebyl. S reprezentací byl pouze na mistrovství světa, a to hned šestkrát, přičemž v roce 2012 získal se slovenským výběrem na šampionátu stříbrnou medaili. Bývalý hráč Českých Budějovic či Sparty si však uvědomuje, že olympijský turnaj bude úplně o něčem jiném.

"Mistrovství světa je odlišné. Na olympiádě hrají týmy, které jsou poskládány z nejlepších hráčů světa. Na mistrovství je složení kádrů ovlivněno play-off v NHL," uznal Vydarený, který zatím netuší, jaká bude jeho role v týmu. "S trenéry jsem zatím nemluvil, ale tuším, že budu hrát v třetí nebo čtvrté řadě. Jednoznačně budu mít defenzivní úkoly."

Slovenská reprezentace se bude scházet již na začátku února, ale extraliga se hraje až do šestého. Vydarený má však situaci vyřešenou a opustí Mountfield dříve. "Hradec mi vyšel vstříc a uvolnil mě již 31. po zápase s Kladnem," dodal.

přehrát video
Hokej den poté: René Vydarený
Zdroj: ČT sport, isport.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.