ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Ohlasy 41. kola

Polanský - Hradec 3:0. Ale hattricku proti Chomutovu si váží více

Velikost textu:

Třinec - Hokejový magnet kola mezi rozjetým Třincem a druhým Hradcem Králové měl jediného střelce. Výhru Ocelářů 3:0 zařídil hattrickem Jiří Polanský a v rámci rozehrané sezony dal tři góly v jediném utkání už podruhé.

Jiří Polanský
Jiří Polanský

"Musím hned říct, že třeba právě hattricku proti Chomutovu si vážím mnohem více, protože tehdy jsme otáčeli zápas a ty góly měly větší cenu," vrátil se dvaatřicetiletý centr elitní třinecké formace k zářijové bitvě proti Pirátům, v níž třemi brankami přispěl v druhé třetině k obratu z 0:2 na 4:2. Třinec pak duel dovedl k výhře 6:4. Bez jeho gólů by se však Oceláři neobešli ani v zápase s Hradcem.

Souboj třineckých útočníků s gólmanem Ondřejem Kacetlem vyzníval do 34. minuty pro hostujícího brankáře, než jeho kouzlo odčaroval Polanského blafák. "Věděli jsme, že to bude o prvním gólu. S nimi se nehraje dobře, oni trpělivě vyčkávají a jezdí do přečíslení. Štěstí, že jim žádné nevyšlo," řekl Polanský. Zatímco při prvním gólu si Kacetla podal svou zručností, k dalším dvěma zásahům už přišel snáz.

"Tu druhou branku jsem vůbec neviděl. Nějak jsem to zakončil bekhendem do gólmana, jel jsem střídat a na modré mě kluci zastavili, že mu to nějak propadlo. To jsem ani nevěděl, že to je gól," řekl Polanský. Ještě lehčí to měl u poslední trefy. Z levého křídla mu při power play stačilo trefit soupeřovu prázdnou branku. "Viděl jsem Martina Adamského vedle sebe, který na mě kolegiálně křičel, ať střílím sám, tak jsem to vzal na sebe. Jinak bych asi nahrával," řekl Polanský.

Třetí extraligový hattrick v kariéře ho podle taxy v třinecké šatně přijde na 3 000 korun. "Budu muset navštívit pokladníka. S výhrami se nám v poslední době nějak roztrhl pytel, všichni nosí svačinky, budu muset něco vymyslet," řekl Polanský. S výhrami Třince se po menším herním útlumu probírá znovu k životu i Polanského útok s Martinem Růžičkou a Adamským. "Poslední zápasy, i když jsme nějakou branku dali, tak jsme víc dostali a jsme rádi, že jsme konečně nějaký zápas skončili v plusu," řekl Polanský.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Hradec Králové
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.