ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
OHLASY 40. KOLA

Slávistický střelec dvou branek Poletín: Spadlo to tam se štěstím

Velikost textu:

Praha – Hraje sice až čtvrtou lajnu, přesto se stal ústřední postavou důležité výhry Slavie v boji o play-off. Dvaadvacetiletý útočník Michal Poletín při vítězství 4:1 nad Kladnem vstřelil dvě branky a zopakoval tak výkon ze září, kdy stejný počet gólů nasázel Zlínu. Sám však přiznal, že u druhé, vítězné, kterou dal v oslabení, měl velkou dávku štěstí. "Ale pro vývoj zápasu to bylo hodně důležité," řekl Poletín.

Michal Poletín (vpravo) slaví vstřelenou branku
Michal Poletín (vpravo) slaví vstřelenou branku

Rozhodující gól zápasu vstřelil Poletín ve druhé části, kdy v oslabení ujel společně s Markem Tomicou a zmrazil Rytíře, kteří chtěli Slavii v přesilovce dostat pod tlak. "Ujeli jsme ve dvou. Marek mi nahrál a já jsem čekal, že si počká na zpětnou přihrávku, ale když se stočil za mě, tak jsem zkusil bekhendovou kličku a ta tam se štěstím spadla," popsal situaci Poletín, který se mezi střelce v sezoně zapsal šestkrát.

Nicméně druhá branka Slavii spíše ukolébala, než nakopla. Kladnu se podařilo v polovině utkání snížit. "Když jsme se dostali do vedení, hráli jsme mnohem lépe. Druhá branka nás ale nějak utlumila. Kladno začalo víc hrát a snížilo," řekl Poletín.

Trenér Vladimír Růžička si dokonce na konci druhé třetiny vzal oddechový čas, aby zklidnil obranu a rozdal taktické pokyny. "Pak jsme byli rádi, že jsme na začátku třetí třetiny odskočili na 3:1, jinak by to bylo ještě hodně těžké," připustil Poletín. "Za stavu 2:1 to byl těžký zápas a opravdu nic příjemného."

Pro Slavii jsou tři body proti Kladnu velmi cenné. V případě prohry totiž za určitých okolností mohla spadnout až na příčky mimo předkolo play-off. "Poslední zápasy jsme odehrály proti týmům, se kterými bojujeme o play-off, a moc se nám nepovedly. Takže jsme dneska chtěli za každou cenu bodovat," uvedl Poletín.

Slavii teď čeká nepříliš tradiční série sedmi zápasů venku. Na led O2 areny se vrátí až 28. února. "Holt jsme teď hráli víc doma, tak si to musíme odpracovat venku," naznačil Poletín, že v tom nevidí velkou nevýhodu. "Do každého zápasu půjdeme s tím, že potřebujeme bodovat. Pro nás je teď důležitý každý bod, abychom se protlačili do play-off, nebo alespoň do předkola," nastínil cíle, které Slavia má.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Slavia - Kladno

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.