ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Ohlasy 39. kola

Halucinace? Francouz v utkání se Slavií bezdůvodně opustil branku

Velikost textu:

Litvínov - Litvínovský brankář Pavel Francouz přišel v dnešním utkání se Slavií kuriózním způsobem o čistý štít. Ve 25. minutě za stavu 3:0 vyjel ke střídačce v domnění, že sudí budou vylučovat, a Jakub Sklenář z půlky hřiště trefil opuštěnou branku. Francouz byl po vítězství 4:2 šťastný, že jeho omyl neznamenal ztrátu.

Pavel Francouz
Pavel Francouz

"Z mého pohledu to vypadalo tak, že tam byl takový sporný moment. A teď fakt nedokážu říct, jestli jsem měl halucinace nebo co se mi zdálo, ale měl jsem pocit, že hlavní rozhodčí zvedá ruku. Tak jsem sklopil hlavu a mastil jsem na střídačku, ale tam o mě nikdo nestál," vyprávěl Francouz. Zatímco se Francouz blížil ke střídačce, Slávisté se zmocnili puku. Pak už litvínovský gólman jen bezmocně přihlížel, jak soupeř snižuje.

"Viděl jsem soupeře, jak má puk na hokejce, a ani jeden z rozhodčích ruku nahoře neměl. Došlo mi, že není něco v pořádku. Viděl jsem, jak to (Sklenář) hází do prázdný. Samozřejmě to byl hrozný pocit," doplnil Francouz. Sklenář přiznal, že jej Francouzovo zmizení z branky překvapilo, ale pohotově situaci využil. "Nečekal jsem to, ale viděl jsem, jak gólman vyjíždí. Kluci ze střídačky křičeli, ať vystřelím, a padlo to tam," popsal Sklenář.

"Hlavně jsem myslel na to, abych trefil bránu. Není to vždycky úplně nejjednodušší. Ale naštěstí byl dobrý led, poslal jsem to po zemi." Legrácky ve slávistické kabině ale kuriózní trefa nepřinesla. "Ona není nálada. Bereme jakýkoliv gól, ale bohužel jsme jich dali málo," doplnil Sklenář. Slavia prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a ztratila další body ve vyrovnaném boji o první desítku pro play-off. "Škoda, že jsme na ten můj gól nenavázali a nedali nějaký další, měli jsme pak trošku tlak," doplnil Sklenář, který podobnou branku v kariéře ještě nedal. Litvínovští brali situaci naopak už s úsměvem.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Slavia

"Teď už se tomu můžeme zasmát. Je to pro mě ale velké poučení. Radši už budu třikrát kontrolovat, jestli má rozhodčí ruku nahoře. Nebudu nikam spěchat, protože to za to nestojí. Je to neskutečně cenná zkušenost do dalších let. Jsem rád, že jsme se z toho nesesypali," navázal Francouz. Snížení na 1:3 Pražanům nepomohlo a nyní desátý Litvínov se jim ve vyrovnané tabulce přiblížil na rozdíl jediného bodu. "Bylo vidět, že jsme byli trošku v šoku. Obraz hry se najednou otočil. Slavia byla nepříjemná a občas nás zavřela. Já jsem měl o motivaci postaráno, snažil jsem se chytat dál naplno. Kluci hráli opět výborně dozadu, zvládli jsme to," pochvaloval si Francouz.

Po chvilkovém vysvětlování spoluhráčům se soustředil dál na svou práci. "Každý se mě ptal, co se stalo. Těžko se to vysvětluje. Tam se rozhodujete během zlomku vteřiny a zpátky už to rozhodnutí vzít nemůžu. Někdy dostane člověk gól od půlky, i od druhé modré jsem dostal v juniorech. Tohle byla ale fakt taková bezmoc, kterou jsme ještě na ledě nezažil. Člověk by nejradši zastavil čas a vrátil se, ale to bohužel nejde," dodala opora Litvínova. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.