ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
OHLASY 35. KOLA

Hlinka po vítězství v Brně: Byla to pro nás dobrá prověrka před play-off

Velikost textu:

Brno – Jsou k nezastavení. Sparťanská první lajna Rolinek, Hlinka, Ton opět potvrdila, že v extralize v současnosti nemá konkurenci a hlavní měrou se zasloužila o vítězství Pražanů v Brně 4:2, když se postarala hned o tři branky. "Naše tři vstřelené góly byly důležité, ale jsme jen součástí týmu," řekl po utkání skromně Jaroslav Hlinka, který si s Petrem Tonem upevnil postavení v čele produktivity soutěže.

Radost hokejistů Sparty
Radost hokejistů Sparty

Z akcí obou zkušených hráčů zaznamenal dva góly Tomáš Rolinek. "Počíná si šikovně na brankovišti. Všechny góly dává většinou tímto způsobem, dokáže akce zakončit. V tom je pro nás důležitý. Aspoň jeden z nás před brankovištěm vždycky je. To je pro soupeře hodně nebezpečné, neboť nám musí věnovat pozornost," poznamenal sparťanský útočník.

Duel v Brně brala Sparta hodně prestižně. "Kometa se dostala po čtyřech vítězstvích na třetí místo v tabulce. Máme sice před ní dostatečný náskok, ovšem tento zápas byl hodně důležitý. Také proto, že před bouřlivým publikem Brno moc často neprohrává. Přesvědčili jsme se o tom i my, v posledních zápasech se nám v Brně nedařilo. O to víc nás úspěch těší," tvrdí Hlinka, který považuje hru brněnského týmu za hodně nepříjemnou.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Brno - Sparta

"Brno je velmi důrazné v osobních soubojích. Takový hokej se bude asi hrát v play-off. Z toho pohledu to byla pro nás dobrá prověrka. I když play-off je pořád hodně daleko," poznamenal Hlinka, jenž nepovažoval za klíčové, že se Sparta v první třetině ubránila ve třech dvouminutové přesilovce Brna. "Bylo to sice důležité, ovšem tato situace přišla hned v úvodu zápasu. Takže i případný inkasovaný gól by ještě o výsledku nerozhodoval," řekl Hlinka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.