ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
MS hokejistů do 20 let

Přerost: Kádr byl hodně mladý, hráči mě ale nezklamali

Velikost textu:

Malmö – Čeští hokejisté sice nedokázali na mistrovství světa hráčů do 20 let ukončit devítileté čekání na medailový zisk, přesto konečným šestým místem svého kouče nezklamali. Trenér Miroslav Přerost po čtvrtfinálové prohře s Finskem prohlásil, že byl s výkony svých svěřenců vcelku spokojený. I proto, že tým do Švédska neodcestoval s velkými ambicemi a v kádru byla řada mladších hráčů, kteří mohou na juniorském šampionátu startovat i na přelomu letošního a příštího roku.

Miroslav Přerost
Miroslav Přerost

"Měli jsme zde poměrně mladé hráče, kteří rozhodně nezklamali. Chtěli jsme hrát dobře s favority, což se nám až na výjimku s USA povedlo. Byli jsme ale jen malý krok od postupu do semifinále, což samozřejmě hodně bolí," řekl Přerost. "I na hráčích bylo vidět, že jsou nesmírně zklamaní. Sahali jsme po vítězství," poukázal Přerost na fakt, že Češi ve čtvrtfinále vedli 3:1, ale po soupeřově obratu v třetí třetině nakonec prohráli 3:5.

"Přijeli jsme sem hrát dobrý hokej. Ve čtvrtek nechybělo mnoho k postupu do semifinále, což mohlo znamenat velký úspěch pro naši zemi, bohužel se to nepovedlo. Myslím si ale, že můžeme být v podstatě celkově spokojeni," uvedl Přerost. Český výběr neměl ve Švédsku výraznou osobnost, jakou byl například před rokem Tomáš Hertl. Hrál ale týmově. "Myslím si, že někteří jako Dominik Simon a další by se mohli v budoucnu objevit v seniorské reprezentaci. Tito hráči mají rozhodně velký potenciál," doplnil Přerost.

Příjemným překvapením pro něho bylo také počínání gólmana Marka Langhamera, který se postupem času vypracoval na post jedničky a odváděl skvělé výkony. "Věděli jsme o něm, měli jsme spoustu informací o tom, jak se mu v zámoří daří. O jeho kvalitách jsme vůbec nepochybovali a domnívám se, že tady za sebou zanechal dobrou stopu," konstatoval hlavní trenér.

Velkým příslibem do budoucna může být teprve sedmnáctiletý David Pastrňák, který patřil vždy k těm nejvýraznějším hráčům na ledové ploše. "Je obdivuhodné, že v takovém raném věku patřil k lídrům našeho týmu. Udělal velký krok směrem k velkému hokeji a je perspektivní," řekl Přerost.

Přerost vedl český tým na MS hráčů do 20 let počtvrté za sebou. Loni sice tvrdil, že by rád ve funkci skončil, letos však nic podobného už neřekl. "Uvidíme, co ukážou další dny. Zatím bych to řešit nechtěl. Každopádně nepopírám, že bych rád zůstal," dodal Přerost, který je profesionálním trenérem Českého svazu ledního hokeje. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.