ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
MS V HOKEJI HRÁČŮ DO 20 LET

Pomohly nám brzké góly, říká kapitán dvacítky Šidlík

Velikost textu:

Malmö - Čeští junioři byli před utkáním se Slovenskem pod notným tlakem, přece jen hrozila i možnost hraní o samotnou záchranu na MS. Hráči však situaci ustáli, Slováky přehráli 4:1 a v turnaji mohou pokračovat. "Dobře jsme na ně nastoupili. Ukázalo se, že jsme byli na soupeře dobře připravení. Dali jsme dva rychlé góly, které nám do dalšího průběhu zápasu hodně pomohly," řekl po zápasu kapitán Petr Šidlík.

Petr Šidlík
Petr Šidlík

"Předvedli jsme pak několik zbytečných faulů, kterými jsme si to trochu ztížili. Výborně jsme to ale ubránili. Hodně nám pomohl také Marek Langhamer, který chytal parádně," ocenil gólmana Šidlík.

Sám měl na důležitém úspěchu nezanedbatelný podíl. Ve 27. minutě napálil z modré čáry puk, který se zastavil až v síti za zády gólmana Richarda Sabola. Zvýšil už na 4:0 a prakticky připravil soupeře o poslední iluze o možném zvratu. "Před brankou výborně clonil Ronald Knot. Kdyby tam nebyl, tak to gól není," přičítal Šidlík hlavní zásluhu spoluhráči z obrany.

Slováci měli na odpočinek a přípravu o něco méně času, protože předešlý večer ještě absolvovali náročnou bitvu s Kanadou, v níž měli dlouho navrch, ale nakonec odešli poraženi 3:5. "Možná to trochu vidět bylo, že hráli večer a pak odpoledne s námi, ale myslím si, že tady je to rozložené pro všechny stejně. My hráli dva těžké zápasy hned ze začátku a proti Němcům to také nebylo vůbec jednoduché," uvedl Šidlík.

Čeští juniorští hokejisté (zleva David Pastrňák a Radek Faksa)
Čeští juniorští hokejisté (zleva David Pastrňák a Radek Faksa)

"Proti Německu jsme neustáli tlak, který na nás vznikl po utkání s Kanadou. Hráči nikdy nezažili, aby o ně média jevila tak velký zájem a psala o nich titulní stránky. Bylo to pro ně jako přistání na Měsíci. I přesto, že jsme je upozorňovali na to, co se může stát, tak nám zápas nevyšel," přiznal kouč Miroslav Přerost. "Až do večera jsme měli s hráči pohovory. Právě díky tomu, že jsme si sedli na zadek, se situace změnila," pochvaloval si.

Češi se nenechali rozhodit ani brankou do šatny. "První, co jsem hráčům v kabině řekl, bylo to, že jsme druhou třetinu vyhráli 2:1. Chyby jsou součástí hokeje a my jsme ve třetí třetině už žádné neudělali. Myslím si, že to na utkání nemělo velký vliv," prohlásil Přerost.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.