ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Reprezentace trénovala na EHT, rýsují se jednotlivé formace

Velikost textu:

Praha - První trénink před Channel One Cupem absolvovali v pražské Tipsport Aréně čeští hokejisté a zaměřili se na zlepšení koncovky, která je trápí už od minulé sezony. V šesti zápasech Euro Hockey Tour v tomto ročníku nastříleli svěřenci trenéra Aloise Hadamczika jen pět branek a získali pouze tři body za výhru nad Ruskem na začátku září.

Alois Hadamczik na tréninku české reprezentace
Alois Hadamczik na tréninku české reprezentace

Po pondělním srazu měl národní tým v plánu jen večerní poradu zaměřenou právě na vylepšení efektivity v ofenzivě. V úterý se reprezentanti objevili poprvé na ledě. "Co jsme si připravovali na videu, tak jsme se snažili uplatnit na ledě. Zaměřili jsme se na přechod do útoku, důraz před brankou a zakončení. Chceme, aby střelba byla účinnější," řekl Hadamczik.

Jeho slova potvrdil a doplnil asistent Josef Paleček. "Kladli jsme velký důraz na to, aby se hráči tlačili do předbrankového prostoru a aby chodili do dorážek. Myslíme si, že právě to nám v utkáních chybělo. Proto byla produktivita taková, jaká byla," vysvětloval.

Pro Channel One Cup poskládal tým i z ostřílených útočníků a pomoci zlepšit produktivitu mají například Petr Nedvěd či Jaroslav Hlinka. "Máme zkušené i mladé, aby byl tým technický a měl i agresivitu. Chceme hrát dobře v obraně a proměňovat šance. V Euro Hockey Tour jsme nedávali góly. Chybí větší úspěšnost střelby, ta byla naší největší slabinou i na mistrovství světa," uvedl Hadamczik, jehož tým vstoupí do turnaje ve čtvrtek v O2 areně proti Finsku.

Tým trénoval v tomto složení formací:

Kaberle, Ševc, Krajíček, Barinka, Němec, Čáslava, Zámorský, Mojžíš - Nedvěd, Hlinka, Červenka - Sekáč, Kovář, Vondrka - Vincour, Novotný, Šimánek - Buchtele, Kousal, Nosek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.