Buly - debata expertů

Hudler cestoval na zápas po vlastní ose, nakonec jej rozhodl

New York - Jiří Hudler rozhodl brankou v prodloužení o výhře Calgary v Edmontonu. Na zápas se přitom dopravoval sám, jelikož do poslední chvíle nebylo jasné, zda kvůli onemocnění nastoupí. Jedenáctý gól v sezoně a jedenáctou asistenci zaznamenal Tomáš Plekanec a přispěl k výhře Montrealu nad Buffalem 3:2. Kladenský odchovanec skóroval popáté z posledních osmi zápasů a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Jiří Hudler
zdroj: ZUMA autor: Aaron Doster

Montreal - Buffalo 3:2

Canadiens, kteří vyhráli pátý zápas v řadě, vstřelili všechny tři góly v druhé třetině. Plekanec se prosadil v 38. minutě, kdy si najel na přihrávku zpoza branky a pohotovou střelou dostal svůj tým do vedení 2:1, které za dalších 23 sekund po rychlé souhře s Plekancem a Andrejem Markovem navýšil Alex Galchenyuk. Montreal, jenž sehrál sedmý zápas během 11 dnů, působil na začátku utkání ospale a v první třetině vystřelil jen čtyřikrát na branku.

Na startu druhé části hry kouč Michel Therrien nasadil do hry odpočinutý čtvrtý útok a hned po 19 sekundách otevřel skóre Brandon Prust. "Na začátku zápasu jsme hráli bez šťávy. O přestávce jsme se o tom v šatně bavili a rozhodli se dát šanci hráčům, kteří nejsou tak vytěžovaní. A oni dali důležitý gól," pochvaloval si Therrien. Jeho taktický tah ocenil i Plekanec. "Trenér udělal pekelné rozhodnutí. Ale myslím, že to byl klíčový moment zápasu. Ten první gól nám hodně pomohl," zdůraznil Plekanec, který v posledních šesti zápasech vstřelil čtyři góly a na tři přihrál.

Boston - Pittsburgh 3:2

David Krejčí se jedním gólem podílel na výhře Bostonu nad Pittsburghem 3:2. Bruins rozhodli o vítězství dvěma zásahy v posledních 89 sekundách třetí třetiny, když nejprve Krejčí svou pátou trefou v sezoně vyrovnal při power play na 2:2 a třináct sekund před závěrečnou sirénou zařídil výhru Zdeno Chára. "Byl to fyzicky hodně náročný zápas. Na ledě planuly emoce, hrálo se nahoru dolů se spoustou gólových šancí. Tohle utkání mělo parametry play-off," poznamenal slovenský kapitán Bostonu Chára.

"Celý zápas jsme byli pozadu, bojovali o vyrovnání a nakonec jsme dokázali zvítězit. Je to pro nás cenná výhra," radoval se Chára. Hokejisté Pittsburghu byli po zápase otřesení nejen z porážky, ale také ze zranění obránce Brookse Orpika, který po střetu s domácím útočníkem Shawnem Thorntonem opustil led na nosítkách. "Na střídačce pak bylo hrobové ticho. Je těžké soustředit se na hokej, když vidíte spoluhráče, jak leží na ledě a nehýbá se," konstatoval Sidney Crosby. "Přesto jsme odehráli dobrý zápas, bohužel až na ten závěr."

NY Rangers - New Jersey 3:4 P

Jaromír Jágr přerušil sérii čtyř zápasů, v nichž vyšel bodově naprázdno, a připsal si dvě asistence při výhře New Jersey na ledě New Yorku Rangers 4:3 v prodloužení. "Ďáblové" se v utkání museli obejít bez Marka Židlického, který předčasně odjel z ledu při rozbruslení kvůli nespecifikovanému zranění v horní části těla. Jágr, jehož tým v průběhu utkání prohrával 0:2, nejprve v 46. minutě sehrál klíčovou roli při vyrovnávacím gólu na 2:2, když vybruslil zpoza branky a jeho bekhendovou střelu dorazil do sítě Travis Zajac. "Chtěl jsem to poslat nahoru, ale kotouč mi utekl. Naštěstí," smál se Jágr.

V nastaveném čase byl pak na ledě u vítězného gólu, který v přesilové hře vstřelil po přihrávce Patrika Eliáše ranou od modré čáry Eric Gelinas. "Byl to asi můj nejdůležitější gól v kariéře, když tedy nepočítám svou letošní premiérovou trefu v NHL," radoval se Gelinas, který je v soutěži nováčkem. "Po tom gólu to byl skvělý pocit," přiznal. "Říkám to od začátku zápasu. Gelly dostal šanci a chytil ji za pačesy. Když na sobě bude dál makat, může z něho vyrůst hvězda NHL," prohlásil Jágr.

Edmonton - Calgary 1:2

Radost z gólu v prodloužení si vychutnal také Jiří Hudler, který v 64. minutě rozhodl o výhře Calgary v Edmontonu 2:1. Hudler, jehož tým přišel o vítězství v základní hrací době 11 sekund před koncem třetí třetiny, skóroval poprvé po sedmi zápasech, když k němu před branku proskákala přihrávka přes několik bránících hráčů Oilers a český útočník zametl kotouč do sítě. Hudler přitom do utkání kvůli příznakům chřipky málem nenastoupil. Do Edmontonu s mužstvem původně neodcestoval, nakonec dorazil až před zápasem po vlastní ose.

"Bylo mi špatně a nechtěli jsme riskovat, že bych někoho mohl v letadle nakazit. Až když jsem se v sobotu probudil, cítil jsem se už líp a po dohodě s lékaři jsem si na odpoledne zarezervoval letenku," vysvětlil Hudler, jenž zůstává s 27 body nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. Jeho přístup ocenil i trenér Bob Hartley. "Zaslouží si velké uznání. Byl nemocný, v pátek kvůli tomu nedohrál zápas, jel domů a nebylo mu dobře celou noc. Přesto v sobotu přiletěl na zápas a odvedl skvělou práci. Jsem na něj i na celý náš tým pyšný," řekl Hartley.

Výsledky NHL:

Boston - Pittsburgh 3:2 (1:2, 0:0, 2:0) Branky: 11. R. Smith, 59. Krejčí, 60. Chára - 7. Kunitz, 14. Neal. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17 565.

Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 3:1, 0:1) Branky: 21. Prust, 38. Plekanec, 39. Galchenyuk (Plekanec) - 29. Ennis, 45. Girgenson. Střely na branku: 19:25. Diváci: 21 273.

Ottawa - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1) Branky: 10. MacArthur, 43. Condra, 51. Karlsson - 2. a rozh. nájezd Van Riemsdyk, 24. Kessel, 32. Gardiner. Střely na branku: 50:31. Diváci: 19 559.

Detroit - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Branky: 5. Cleary - 23. Hayes, 44. Huberdeau. Střely na branku: 23:37. Diváci: 20 066.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) Branky: 40. Thompson (Gudas) - 6. Wheeler, 62. Scheifele. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18 354.

New York Rangers - New Jersey 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1) Branky: 4. B. Richards, 21. Zuccarello, 60. Kreider - 27. Janssen, 46. Zajac (Jágr), 56. Ryder, 62. Gelinas (Eliáš, Jágr). Střely na branku: 24:24. Diváci: 18 006.

St. Louis - Anaheim 2:5 (0:3, 0:1, 2:1) Branky: 42. Schwartz, 47. Berglund - 2. a 59. Cogliano, 6. Perry, 8. Getzlaf, 38. Bonino. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17 646.

Dallas - Philadelphia 5:1 (0:1, 4:0, 1:0) Branky: 21., 38. a 38. Seguin, 39. Ničuškin, 56. Eakin - 19. Meszároš. Střely na branku: 34:28. Diváci: 8 567.

Washington - Nashville 5:2 (3:1, 0:0, 2:1) Branky: 7. Brouwer, 14. Ovečkin, 17. Alzner, 44. Schmidt (Erat), 55. Fehr - 20. Josi, 44. Nystrom. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18 506.

Edmonton - Calgary 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Branky: 60. Hall (Hemský) - 17. Stempniak, 64. Hudler. Střely na branku: 31:27. Diváci: 16 839.

Los Angeles - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Branky: 33. Kopitar, 51. Brown, 59. Toffoli. Střely na branku: 24:16. Diváci: 18 118.