ČEZ Extraliga 2023/2024

Boleslavští doma nestačili na Třebíč, prohráli po nájezdech

Praha - Vedoucí tým první hokejové ligy Mladá Boleslav podruhé v sezoně ztratil body na svém ledě. Favorizovaní Středočeši v repríze jarního semifinále play-off podlehli Třebíči 4:5 po samostatných nájezdech.

Sport
zdroj: ČT4

Přesto se osmibodový náskok Mladé Boleslavi v čele tabulky neztenčil. Na druhé místo se ale vyhoupla Jihlava, neboť Olomouc doma prohrála s Havlíčkovým Brodem 1:3. Třebíči vyšel v Mladé Boleslavi nástup. Díky gólům Rašky a Nahodila během úvodních šesti minut hosté odskočili do dvoubrankového vedení, favorita pak zaskočili ještě Mikeskovým gólem na 3:2. V polovině zápasu srovnal domácí Lenc na 3:3 a dvě minuty po startu třetí třetiny poprvé dostal Mladou Boleslav do vedení Broš. V 58. minutě ale Laš vyrovnávacím gólem posunul zápas do prodloužení a v nájezdech se jako jediný prosadil třebíčský Čuřík.

Havlíčkův Brod překvapil v Olomouci soupeře úvodním tlakem, domácí tým při něm ale podržel brankář Halász. Hanáci pak ve 12. minutě využili přesilovou hru, když Diviš tečoval Kindlovo nahození. Šestnáct vteřin před koncem třetiny obránce Kolafa zblízka vyrovnal a v druhé části šel Rebel Petruškovou zásluhou do vedení. Domácí pak měli dvě velké šance, ale Králík trefil jen boční síť a Vodný tyč. Ve třetí třetině hosté pojistili výhru z brejku, v 43. minutě Polodna uzavřel skóre na 3:1.

Beroun vsadil v Jihlavě na důslednou obranu, s kterou si domácí dlouho nevěděli rady. Až dva slepené góly z holí Čachotského a Hubáčka v závěru první třetiny Duklu uklidnily. Čachotský se pak trefil ještě jednou, hosté hrozili v přesilovkách, ale dokázali pouze upravit na konečných 2:3.

Benátky nad Jizerou porazily Litoměřice 4:3 po samostatných nájezdech. Ty rozhodly i utkání v Mostu, kde poslední celek tabulky zvítězil 2:1 nad Kadaní. O body se podělily také Ústí nad Labem a Šumperk; dva získali hosté za výhru 4:3 v prodloužení, kterou čtyři sekundy před koncem zařídil v přesilovce Dudáš. Havířov zvítězil nad Českými Budějovicemi 4:2, třikrát se trefil Jan Daneček.

26. kolo první hokejové ligy:

Havířov - České Budějovice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) Branky: 2., 8. a 54. J. Daneček, 35. Šlahař - 17. Prokop, 58. Kuchejda. Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2145.

Most - Kadaň 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) Branky: 26. Nedrda, rozh. sam. nájezd Písařík - 4. Kůs. Rozhodčí: Souček, Hodek - Krátký, Beneš. Vyloučení: 5:6, navíc Kafan 10 min. - Gajovský 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 512.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0) Branky: 29. Krejčík, 39. Klimt, 60. Dušek, rozh. sam. nájezd Skořepa - 8. Z. Doležal, 11. Čermák, 48. Chlapík. Rozhodčí: Fraňo, Škrobák - M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 196.

Ústí nad Labem - Šumperk 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1) Branky: 10. a 25. D. Tůma, 6. Dan. Boháč - 7. Červenka, 11. Gewiese, 40. Staněk, 65. Dudáš. Rozhodčí: Úlehla - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 8:5, navíc Baránek 10 min., Vobořil (oba Ústí) do konce zápasu. Využití: 0:2. Diváci: 661.

Olomouc - Havlíčkův Brod 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Branky: 12. Diviš - 20. Kolafa, 25. Petruška, 43. Polodna. Rozhodčí: Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1357.

Mladá Boleslav - Třebíč 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0) Branky: 22. Starý, 24. Nouza, 30. Lenc, 42. Broš - 3. Raška, 6. Nahodil, 24. Mikeska, 58. Laš, rozhodující sam. nájezd Čuřík. Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8, navíc Valent - Dlapa oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2250.

Jihlava - Beroun 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) Branky: 17. a 37. Čachotský, 18. Hubáček - 49. Divíšek, 57. Klhůfek. Rozhodčí: Volf - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:10, navíc Jícha - Kubeš oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1521.