ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Odešel legendární hokejový trenér Vlastimil Sýkora

Velikost textu:
aktualizováno 8. 11. 2013 16:04

Plzeň - Bývalý hokejový útočník a trenér zemřel ve věku 91 let. Člen Síně slávy českého hokeje dovedl v roce 1959 Československo na mistrovství světa v Praze k zisku bronzu. Během hráčské kariéry otec rovněž úspěšného trenéra Marka Sýkory sehrál v útoku Kladna za téměř dvě desetiletí 291 utkání. V sezoně 1955/56 převzal Kladno jako trenér a v roce 1959 s ním získal premiérový titul. V roce 1963 odešel trénovat do Vítkovic. Vedl také Plzeň, kde se usadil, Gottwaldov (současný Zlín) a České Budějovice. Trénoval i ve Francii v Chamonix.

Jindřich Lidický v rozhovoru s trenérem Vlastimilem Sýkorou - pořízeno během tréninku čs. hokejové reprezentace v lednu 1959.
Jindřich Lidický v rozhovoru s trenérem Vlastimilem Sýkorou - pořízeno během tréninku čs. hokejové reprezentace v lednu 1959.

Do Síně slávy českého hokeje byl Sýkora uveden v prosinci 2011 v Chomutově při utkání Channel One Cupu české hokejistů se Švédskem. Osobně se slavnostního okamžiku nezúčastnil ze zdravotních důvodů. Poslední rozloučení se uskuteční 15. listopadu od 11 hodin na hlavním hřbitově v Plzni.

přehrát video
Zemřel hokejový trenér Vlastimil Sýkora


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.