ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kaberle před Karjalou: Bude to skok. Ukáže se, jak na tom jsem

Velikost textu:

Praha – Turnaj Karjala bude ve znamení velkého návratu zkušeného obránce. Tomáš Kaberle si oblékne reprezentační dres po více než třech a půl letech. Tři zápasy ve Skandinávii bere jako test své výkonnosti.

Tomáš Kaberle
Tomáš Kaberle

"Asi to bude určitý skok, ale mělo by mi to ukázat, jak na tom jsem. A také to, jak v současnosti vypadá mezinárodní hokej," řekl pětatřicetiletý Kaberle. Je mu jasné, že hra bude oproti extralize rychlejší. "Člověk si bude muset zvykat na rychlejší nahrávky a další věci, ale to jsem byl zvyklý v NHL, kde toho času také moc nebylo. Neměl by to být žádný větší problém," věří Kaberle.

Od okamžiku, kdy ve Vancouveru na olympijském turnaji naposledy hrál za národní tým, uběhlo již hodně času. "Dlouho jsem na 'repre' nebyl, tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat," podotkl Kaberle. Byl rovněž v Salt Lake City 2002 i v Turíně 2006. Nyní ho čeká boj o čtvrtou olympiádu, kouč Alois Hadamczik ho zařadil do širší nominace. "Jsem rád za to, že od začátku sezony zase hodně hraju, jak jsem byl zvyklý. Doufejme, že vydrží zdraví, forma se vystupňuje a že to vyjde," řekl.

Olympijské loučení?

Tuší, že jde možná o poslední takovou příležitost. "Vím, že má kariéra se blíží ke konci, a jak jsem už řekl, bylo by hezké si zahrát ještě jednou na olympiádě. Udělám všechno, aby se to povedlo, ale kdyby to náhodou nevyšlo, svět se také nezblázní," prohlásil Kaberle. "Není to úplně to všechno, co chci. Stejně tak chci uspět s Kladnem, kde se nám v poslední době moc nedařilo, tak snad se to po přestávce otočí," přál si Kaberle.

Pokud by se do konečné olympijské nominace dostal, nespornou výhodou by pro něho bylo působení na kluzišti evropských rozměrů. "Ten přechod by byl daleko jednodušší, než kdyby to bylo z NHL," přitakal Kaberle. "Ale dobré je zahrát si tento nejbližší turnaj i s ohledem na systém hry, z něhož se může dost objevit i na olympiádě. To určitě pomůže, než abych pak naskakoval do rozjetého vlaku," pochvaloval si Kaberle.

V nominaci je i jeho klubový spoluhráč Milan Doudera, talentovaný zadák, který je v reprezentaci nováčkem. "Určitě mu třeba s něčím poradím. Byl jsem ve stejné situaci, když jsem v reprezentaci začínal. Také nám pomáhali starší hráči, šli příkladem a vždy tu byla skvělá parta. V tom tady nebyl nikdy problém," konstatoval Kaberle.

Doudera je podobně jako on ofenzivně laděným bekem, mohl by se jednou stát jeho nástupcem. "Bylo by hezké, kdyby tu štafetu převzal. Má takovou tu správnou drzost, dovolí si, nebojí se, že by mohl udělat chybu. Myslím, že takoví hráči uspějí pak i na mezinárodním ledě," přemítal Kaberle.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.