ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Ohlasy 18. kola

Je mi kluků z Varů líto, řekl po kanonádě sparťanský Pech

Velikost textu:

Praha - U obou rekordních výsledků 11:0 v samostatné české extralize byli současní sparťanští útočníci Lukáš Pech, Petr Kumstát a Zdeněk Bahenský. V listopadu 2007 při svém působení v Karlových Varech byli u vysoké výhry Energie nad Ústím nad Labem. Dneska právě takový debakl uštědřili se Spartou právě Karlovým Varům. Paradoxně v obměněném kádru Energie už je jediný hráč, který tyto rozdílné zápasy jako den a noc prožil - útočník David Zucker.

Sparťan Lukáš Pech
Sparťan Lukáš Pech

Pech s Kumstátem opustili Karlovy Vary v létě a se Spartou si zatím vzájemné duely vychutnávají. Ke konci září na západě Čech Sparta vyhrála 6:1 a dneska si zápas ještě více užila. "Pro nás to bylo příjemné, ale pro soupeře nic moc. Je mi samozřejmě líto kluků z Karlových Varů, že tady dostali takový výprask. Ale takové zápasy jsou. Možná je to lepší větším rozdílem, než kdyby prohráli 1:2, pak by je to mrzelo víc. Musí se z toho otřepat a zapomenout," řekl Pech.

Pech se na debaklu Západočechů podílel gólem a asistencí, Kumstát zaznamenal dvě asistence. "Muselo to být pro ně samozřejmě strašně nepříjemné, dokážu se vžít do jejich pocitů," doplnil Kumstát, ale lítost si nepřipouštěl. "Já mám nový klub, hraju za Spartu a chtěl jsme vyhrát co nejvíc," přiznal. Podle Pecha byly duely v dresu Karlových Varů s Ústím nad Labem a dnešní rozdílné.

"Tehdy nám to tam s Ústím napadalo, ale nebylo to tak jednoznačné. Dneska jsme opravdu dominovali ve všem. Na co jsme sáhli, to nám tam padlo. Měli jsme plno šancí a Karlovy Vary to pak už úplně odevzdaly," hodnotil Pech duel, ve kterém Sparta přestřílela soupeře v poměru 50:20.

Už v první třetině Sparta své příznivce potěšila pěti góly. "Je pravda, že když to tam první třetinu takto napadá, tak se soupeři hrozně těžko hraje. Vary potom byly odevzdané a napadaly jim tam další góly. My jsme si jen říkali, abychom nezačali dělat nějaké hlouposti a udrželi jsme tempo. I když to pak polevilo a začali jsme víc vymýšlet akce pro lidi, ale stejně potom ta desítka padla," prohlásil Kumstát.

Sparta se vyhřívá na čele extraligy s pětibodovým náskokem. Je suverénně nejproduktivnější s 82 góly, přičemž další v pořadí Třinec s Vítkovicemi nastříleli od 26 branek méně. S 31 góly má i nejlepší defenzívu. "V pauze musíme dobře zregenerovat, odpočinout si, pak zase bude hokeje plná hlava. Po pauze to bude náročné, zápasy půjdou v rychlém sledu, budou kvalitnější soupeři a doma se budou chtít na Spartu vytáhnout," dodal Pech s výhledem na čtyřzápasovou sérii venku v Třinci, Kladně, Litvínově a ve Vítkovicích.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Karlovy Vary
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.