Ústečtí hokejisté uťali sérii výher jihlavské Dukly

Praha - Hokejisté Jihlavy v první lize po osmi zápasech prohráli a přišli o druhé místo v tabulce. Jejich vítěznou sérii ukončilo v 17. kole Ústí nad Labem, jež Duklu doma porazilo 3:2. Tabulku vede stále Mladá Boleslav, nově před Olomoucí.

Ústí nad Labem - Jihlava

Ústečtí Lvi získali ve druhé třetině dvougólové vedení, které hosté z Vysočiny v úvodu třetí části stáhli na jednu branku. Ale domácí nakonec udrželi hubený náskok i při závěrečné hře Dukly bez brankáře. Oporou obou týmů byli brankáři Petrásek a Rittich.

Jihlavu předstihla v tabulce o dva body Olomouc, jež nedala šanci Litoměřicím a zdolala je 5:1. Po bezbrankové první třetině začaly góly padal ve druhém dějství. Do vedení šli překvapivě hosté, poté co brejk zakončil Škop. Olomouc srovnala v přesilové hře, když Přikryla propálil Řípa. Rozhodovalo se ve třetí třetině, kterou Hanáci vyhráli jasně 4:0. Postupně se trefili Knotek, Kindl a v posledních dvou minutách ještě navýšili skóre Herman s Kucharczykem.

V čele tabulky je s pětibodovým náskokem Mladá Boleslav. Bruslařský klub sice v prvním duelu v sezoně s Berounem prohrál, v dnešní domácí odvetě však nic podobného nepřipustil a potvrdil roli favorita. Na výhře 7:1 se podílel hattrickem po návratu z marodky Pabiška, jeho spoluhráč Nouza si připsal pět bodů (2+3). Mladá Boleslav využila čtyři přesilové hry, zatímco Beroun nedokázal zužitkovat ani dvě dvojnásobné početní výhody.

Úspěšné období zažívají hráči Havlíčkova Brodu, kteří si díky výhře 4:2 nad Šumperkem připsali páté vítězství v normální hrací době v řadě. Posunuli se tak na čtvrté místo o bod za svého velkého rivala Jihlavu.

17. kolo první hokejové ligy:

Most - Benátky nad Jizerou 4:5 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1) Branky: 8. a 51. Smolka, 26. Andres, 30. Kafan - 23. a 54. Plodek, 42. Skořepa, 52. Ulrych, 64. Vlach. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Gerát. Vyloučení: 2:3, navíc Jonák (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 614.

Olomouc - Litoměřice 5:1 (0:0, 1:1, 4:0) Branky: 34. Řípa, 43. Knotek, 49. Kindl, 59. Herman, 60. Kucharczyk - 30. Škop. Rozhodčí: Trombík, Šír - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 1256.

Havlíčkův Brod - Šumperk 4:2 (1:1, 3:1, 0:0) Branky: 12. Stach, 22. Maliník, 24. Havel, 29. Stehlík - 5. Sedlák, 35. Plášek. Rozhodčí: Úlehla - T. Svoboda, Kis. Vyloučení: 5:9, navíc Havel (H. Brod) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1002.

Ústí nad Labem - Jihlava 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Branky: 4. Holomek, 16. D. Tůma, 22. Budínský - 12. A. Zeman, 41. Kadlec. Rozhodčí: Petružálek, Schmejkal - Rozlílek, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 862.

Mladá Boleslav - Beroun 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) Branky: 15., 25. a 31. Pabiška, 5. a 52. Nouza, 30. Jiránek, 45. Němeček - 39. Stromko. Rozhodčí: Škrobák - Svoboda, Štětina. Vyloučení: 10:7. Využití: 4:0. Diváci: 2815.

České Budějovice - Kadaň 6:2 (2:0, 0:1, 4:1) Branky: 15. a 50. Ferebauer, 15. Melka, 49. Kříž, 52. Prokop, 56. Vaniš - 31. Gajovský, 46. Kaše. Rozhodčí: Jílek - Šperl, Zíka. Vyloučení: 5:10, navíc Chmelíř - Chlouba, Stehlík všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3692.

Třebíč - Havířov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Branky: 4. Křivohlávek, 14. Wasserbauer, 46. Káňa - 40. J. Daneček. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1220.