ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Sparta uzavřela roční smlouvu s bekem Procházkou

Velikost textu:

Praha - Po týdenním tréninku v pražské Spartě se dnes s vedením klubu dohodl na podmínkách roční smlouvy zkušený obránce Libor Procházka. Olympijský vítěz z Nagana, který již v minulosti za Spartu necelé dvě sezony hrál, naposledy působil v Leksandu ve druhé švédské lize. Čtyřiatřicetiletý hokejista by měl zacelit mezeru po Jánu Tabačkovi, který tým v tomto týdnu po třech letech opustil.

Libor Procházka
Libor Procházka

"Provázela jej u nás bohužel velká smůla, byl často náchylný na zranění. Po Jánově odchodu do Košic jsme za něj hledali náhradu, kterou jsme jednoznačně našli právě v Liboru Procházkovi," řekl pro klubový web asistent trenéra Marian Jelínek. Sparta věří, že vlašimský rodák uplatní v týmu své bohaté zkušenosti. "Očekáváme od něj, že do naší obrany vnese zkušenost a po jeho boku předpokládáme i výkonnostní růst mladších kluků," uvedl Jelínek. Podobně vidí staronovou akvizici i generální manažer Petr Bříza.

"Trenéři si ho vybrali, protože čekají, že dokáže potřebně přitvrdit naši hru v obraně. Určitě očekáváme také stabilitu výkonů a zkušenosti," řekl ČTK Bříza. Procházka má v extralize na kontě za Kladno, Třinec, Karlovy Vary, Spartu a Plzeň 611 zápasů a nasbíral 232 bodů za 63 gólů a 169 přihrávek. Hrál také za AIK Stockholm a na farmě St. Louis v nižší AHL za Worcester. V české reprezentaci sehrál sto zápasů a vstřelil devět branek. Je mistrem světa z roku 1999. Sparta zatím posilovala především v útoku, kam přišli David Výborný, Martin Ručinský, Michal Broš, Ondřej Kratěna či Jakub Koreis. Vrátil se i brankář Tomáš Pöpperle a do obrany získal klub Michala Gulašiho

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.