ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Hlaváč se na rok upsal švédskému Linköpingu

Velikost textu:

Praha - Podle švédského deníku Aftonbladet bude Hlaváč nejlépe placeným hráčem v historii švédské ligy s čistým měsíčním platem 800.000 švédských korun (asi dva miliony korun). "Honza je moc rád, jak to dopadlo. Byla to velice zajímavá nabídka," řekl dnes hráčův agent Jaromír Henyš. Dvojnásobný mistr světa sice preferoval setrvání v NHL, kde se zabydlel v týmu Nashvillu, na podprůměrnou nabídku Predators však nepřistoupil.

Jan Hlaváč
Jan Hlaváč

Henyš potvrdil, že Hlaváč požadoval jednoletý kontrakt na milion dolarů, kterého se však nedočkal. "Podle mého názoru je i ten milion málo, ale za to by Honza zůstal. Jenže Nashville nabídl ještě méně než 800 tisíc dolarů," přiblížil Henyš. Hlaváčův agent v zámoří Rich Winter hovořil o 740 tisících.

Přes řadu dalších nabídek dostalo přednost působení ve Švédsku. "Nabídek bylo opravdu moc, několik i z Kontinentální ligy, ale Honza se o Rusku nechtěl začínat ani bavit, přestože nabízené podmínky byly opravdu skvělé. Má velmi dobrý vztah se Slávou Lenerem a navíc je v klubu i Jarda Hlinka, takže to určitě sehrálo svou roli," uvedl Henyš.

Na NHL však Hlaváč rozhodně nezanevřel. "Aby také jo, v jeho věku. Kdo ví, co bude za rok," prohlásil Henyš. S klubem se Hlaváč domluvil, že bude trénovat individuálně. Sezonu pravděpodobně zahájí v dresu pražské Sparty. "Honza je kmenovým hráčem Sparty a o té situaci jsme s panem Henyšem mluvili. Jsou tam však nějaké podmínky, které by bylo potřeba domluvit, tak bych zatím velmi nerad více předbíhal," řekl generální manažer klubu Petr Bříza.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.