FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Kadaň udolala Boleslav, Ústí se po čtyřech zápasech dočkalo výhry

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi utrpěli v 15. kole první ligy premiérovou porážku na domácím ledě a po prohře 0:1 s Kadaní se jejich náskok v čele tabulky před Jihlavou ztenčil na tři body. Dukla zdolala 4:3 v prodloužení Benátky nad Jizerou.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Svěřenci trenérů Výborného a Jeslínka inkasovali v duelu s Kadaní už v páté minutě, kdy se v oslabení trefil po přečíslení Gajovský. Lídr soutěže měl sice ve zbytku zápasu množství šancí, poprvé v sezoně se ale nedokázal gólově prosadit.

Jihlavští hokejisté nezačali třetí venkovní utkání v řadě příliš dobře a Benátky v úvodní třetině dvakrát vedly. Dukla však dokázala vždy srovnat a v 15. minutě šla dokonce do vedení. Ve třetí třetině ale vyrovnal svou druhou trefou v zápase domácí Skořepa a v závěru poslední tým tabulky podržel nový brankář Jan Lukáš ze Lva Praha. Ani on však nestačil na přesnou Dobrovolného střelu z prodloužení.

Třetí Olomouc přehrála v tradičním moravském derby Šumperk 2:0 až díky gólům v posledních třech minutách. Zápas byl dlouho přehlídkou brankářů, domácího Vošvrdy a hostujícího Štůraly, kteří pochytali spoustu šancí, gólmanovi Šumperka pomohla dvakrát i tyč. V 57. minutě ale připravil útočník Vodný palebnou pozici obránci Ondruškovi, ani ne za minutu poté už to bylo 2:0, když ujeli Ostřížek s Kucharczykem a druhý jmenovaný zakončil brejk.

Další body ztratil Beroun, který prohrál na ledě předposledního Mostu v prodloužení 2:3 a navázal na prohru s posledními Benátkami z předchozího kola. Na Medvědy se bodově dotáhl pátý Havlíčkův Brod. Rebelové dokázali potřetí za sebou zvládnout domácí zápas a Havířov přehráli 3:2. V sestavě Havlíčkova Brodu se místo zraněného Rytnauera objevil Matěj Charvát z Hodonína, který přišel na měsíční hostování.

Hokejisté Ústí nad Labem přerušili sérii čtyř porážek v řadě a podruhé v sezoně porazili v krajském derby Litoměřice 4:3. Až v prodloužení se radovaly České Budějovice, které vybojovaly vítězství 5:4 nad Třebíčí.

První hokejová liga - 15. kolo:

Most - Beroun 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0) Branky: 3. Drtil, 13. Písařík, 65. Slavíček - 14. a 55. Stromko. Rozhodčí: Grech - Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 672.

Havlíčkův Brod - Havířov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 2. Stach, 31. Havel, 56. Maliník - 19. Šlahař, 33. Roupec. Rozhodčí: Přikryl - Guth, Rittich. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. Diváci: 924.

Olomouc - Šumperk 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky: 57. Ondrušek, 58. Kucharczyk. Rozhodčí: Blecha - Černý, Reich. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2032.

Ústí nad Labem - Litoměřice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) Branky: 1. a 42. Přeučil, 38. Baránek, 40. Roubík - 3. Žovinec, 56. Čermák, 57. M. Novák. Rozhodčí: Smitka, Schmejkal - Jílek, Svobodová. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1150.

Benátky nad Jizerou - Jihlava 3:4 v prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 0:1) Branky: 8. z trestného střílení a 42. Skořepa, 3. Krejčík - 7. Kaláb, 8. Zeman, 15. Malec, 64. Dobrovolný. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:5, navíc Špaček (Benátky) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 177.

České Budějovice - Třebíč 5:4 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0) Branky: 8. Kříž, 39. Šachl, 45. Rob, 47. Kotalík, 63. Melka - 5. Čuřík, 19. Fořt, 33. Křivohlávek, 59. Laš. Rozhodčí: Pešina, Souček - Šperl, Samuel. Vyloučení: 8:5, navíc Laš 10 min., Dolníček (oba Třebíč) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3409.

Mladá Boleslav - Kadaň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Branka: 5. Gajovský. Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Špůr. Vyloučení 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1.